Košarka
19

Netsi poraženi od Celticsa, Teletović odigrao odlično

Piše: D. B.
U pripremnoj utakmici za novu sezonu NBA lige Boston Celticsi su savladali Brooklyn Netse rezultatom 100:86. Bh. reprezentativac u redovima Netsa Mirza Teletović pružio je odličnu partiju.

U prvoj četvrtini su Netsi i Celticsi bili podjednaki, koja je završena rezultatom 25:25. Celticsi su bili dominantni u drugoj četvrtini, postigli su 33 poena, a Netsi tek 19. Na poluvremenu je biilo 58:44.

Bostonu je pripala i druga četvrtina, koja je završena rezultatom 84:68.

U posljednjem periodu igre su Netsi bili za nijansu bolji, ali je to bilo nedovoljno da izbjegnu poraz. Celticsi su pobijedili rezultatom 100:86.

Bh. reprezentativac Mirza Teletović odigrao je sjajnu utakmicu, na parketu je proveo 23 i po minute, postigao je 15 poena i upisao pet skokova i jednu asistenciju. On je predvodio Netse zajedno sa Masonom Plumleejem, koji je također ubacio 15 poena.

Najbolji kod Celticsa su bili Marcus Smart sa 16 te Jared Sullinger sa 15 postignutih poena.