Košarka
11

Netsi pobijedili Philadelphiju, Teletović ubacio devet poena

Mirza Teletović
U pripremnoj utakmici za novu sezonu NBA lige Brooklyn Netsi su ostvarili pobjedu nad Philadelphijom rezultatom 99:88.

U prvoj četvrtini su nešto bolji bili Netsi, koji su ubacili 30 poena, pet više od Philadelphije. Njima je pripala i druga četvrtina, postigli su 19, a Philadelphija 17 poena. Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 49:42 u korist Netsa.

Philadelphia je bila bolja u trećoj četvrtini i preokrenula rezultat u svoju korist sa ubačenih 25 poena, dok su Netsi postigli 19 poena. Na kraju treće četvrtine je bilo 68:67 za Philadelphiju.

Međutim, u posljednjem periodu igre su Netsi "dodali gas" i na kraju slavili sa 11 poena razlike rezultatom 99:88.

Bh. košarkaški reprezentativac u redovima Netsa, Mirza Teletović, postigao je devet poena za nešto više od 27 minuta provedenih na parketu. Upisao je tri ofanzivna i osam defanzivnih skokova.

Najbolji u redovima Netsa bio je Mason Plumlee sa 20 poena, dok su za Philadelphiju po 13 poena postigli Henry Sims i Tony Wroten.