NBA liga
11

Netsi na krilima povratnika Irvinga razbili Hawkse, i Musa se upisao u strijelce

Džanan Musa (Foto: Brooklyn Nets)
Košarkaši Brooklyn Netsa pobijedili su u New Yorku ekipu Atlanta Hawksa uvjerljivim rezultatom 108:86 te tako potvrdili nedavni trijumf ostvaren protiv Miami Heata.

Fantastično su domaći otvorili utakmicu i već nakon prve četvrtine imali su 21 poen prednosti. Praktično je već tada bilo riješeno pitanje pobjednika.

Do kraja meča se uglavnom igralo koš za košem pa su Netsi tako zadržali uvjerljivo vodstvo te zabilježili novu pobjedu.

Najbolji kod Netsa bio je Kyrie Irving s 21 poenom, iako mu je ovo bila tek prva utakmica nakon dugo vremena zbog oporavka od povrede. Taurean Prince dodao je 14, a jedini raspoložen kod gostiju bio je Cam Reddish koji je ubacio 20 poena.

I bh. reprezentativac Džanan Musa je učestvovao u pobjedi Netsa, ovaj put s gotovo sedam minuta provedenih na parketu. Na kraju je upisao četiri poena te imao dva skoka.

Netsi su trenutno na sedmom mjestu Istočne konferencije NBA lige s 18 pobjeda i 20 poraza, dok su Hawksi na posljednjoj poziciji s omjerom 8-32.

Rezultati:

New York Knicks - Miami Heat 124:121 Washington Wizards - Utah Jazz 116:127 Brooklyn Nets - Atlanta Hawks 108:86 Toronto Raptors - San Antonio Spurs 104:105 Memphis Grizzlies - Golden State Warriors 122:102 Denver Nuggets - LA Clippers 114:104 Phoenix Suns - Charlotte Hornets 100:92