21.5.2003. u 14:57
0
0
0
Dvije gostujuće utakmice u Detroitu se za ekipu iz New Jerseya nisu mogle bolje završiti.
TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA
Iako su gubili sa čak 11 poena početkom četvrte četvrtine, Netsi su na kraju uspjeli pobjediti rezultatom 88:86 u drugoj utakmici finala Istočne konferencije. Najzaslužniji za sjajni povratak je bio Kenyon Martin, koji je postigao čak 14 od ukupno 16 postignutih poena New Jerseya u posljednjoj četvrtini, a utakmicu je završio sa ukupno 25 poena.

"U prve tri četvrtine nisam dobro igrao, tako sam pokušao u četvrtoj biti agresivniji i napadati obruč", rekao je Martin nakon utakmice. "Sudije su svirale faulove, i nekoliko šuteva je ušlo, doveo sam svoj tim nazad u igru".

Netsi se vraćaju kući za treću utakmicu u seriji koja se igra u četvrtak sa dvije minimalne pobjede, od kojih nijedna nije bila baš lijepa za gledati, ali im je sada istorija na strani. Naime, samo su dva NBA tima su dosad pobjedili u seriji nakon što su izgubili prve dvije utakmice na svom terenu.
U redovima Pistonsa kao i obično najefikasniji je bio Richard Hamilton sa 24 postignuta poena, dok je Ben Wallace dao 7 uz 19 skokova. Chauncey Billups, koji je ujedno imao i posljednji šut utakmice, kojeg je promašio jer ga je dobro čuvao Jason Kidd, je imao učinak od 15 poena 10 asistencija, iako nije 100% spreman zbog nedavnog istegnuća lijevog članka.

U redovima Netsa, pored Kenyona Martina, najefikasniji je bio Jason Kidd sa 20 postignutih poena, dok je u duelu sa Benom Wallacom mladi igrač Jason Collins dobro nosio, te ubilježio 11 poena i 14 skokova.