Košarka
0

Nema više savršenih domaćina

Phoenix je kao posljednji neporaženi domaćin pao. Cleveland predvođen sjajnim LeBronom Jamesom i Mo Williamsom je slavio u Arizoni 109-91.

Phoenix je kombinirano sa prošlom sezonom regularnog dijela imao na svom parketu 19 pobjeda zaredom. Posljednji je tamo slavio baš Cleveland 12. marta 2009. godine. Ove sezone je Phoenix kao domaćin imao 10-0 i opet su naletjeli na Cleveland.

Utakmica je bila posve otvorena do posljednje četvrtine, u kojoj su sve u svoje ruke preuzeli gostujući igrači LeBron James (29 poena, šest skokova i četiri asistencije) i Mo Williams (24 poena, šest skokova i pet asistencija) i napravili seriju 15-0 koja je shrvala Sunse.

Kod domaćina je najviše odolijevao najiskusniji Steve Nash koji je utakmicu završio sa 18 poena i 10 skokova, ali je ostao bez pratnje u razdoblju kada se ogled lomio. Spomenimo i da se Shaquille O'Neal prvi put vratio u Phoenix nakon što je tokom ljeta zamijenio taj klub s Clevelandom. Zabio je tek tri poena, imao pet skokova, ali i čak četiri izgubljene lopte.

Milwaukee je slavio kod Indiane 84-81 uz sjajnu izvedbu Australca Andrewa Boguta koji je sa 31 poena i 18 skokova praktično sam pobijedio Indianu.

Orlando je dobio još jednu tešku utakmicu na domaćem parketu. U subotu su se do tri minute prije kraja "natjeravali" s Portlandom i slavili, a vrlo sličan scenarij je zabilježen protiv Utah Jazza (pobjeda prošlogodišnjih finalista lige 103-99). Kada je trebalo lopta se spustila do Dwighta Howarda (21 poen, devet skokova i pet blokada) i ovaj je odlučio.

NBA liga, ponedjeljak:

Indiana - Milwaukee 81-84 (Murphy 14p, 12s / Bogut 31p, 18s, Jennings 16p, 4s, 6a) Orlando - Utah 104-99 (Howard 21p, 9s, 5bl, Carter 18p, 9s / Williams 18p, 12a) San Antonio - LA Clippers 103-87 (Parker 19p, Ratliff 10p, 7s / Kaman 23p, 15s) Chicago - Sacramento 98-102 (Deng 26p, 5s / Evans 23p, 8s, 3a, Thompson 14p, 7s) Phoenix - Cleveland 91-109 (Nash 18p, 10s / James 29p, 6s, 4a, Williams 24p, 6s, 5a)