ABA 2 liga
4

Neefikasni Sparsi na domaćem terenu poraženi od Primorske

(Foto: H. M./Klix.ba)
OKK Spars poražen je na Grbavici od Primorske u meču 2. kola košarkaške ABA 2 lige rezultatom 69:54.

Prva četvrtina protekla je u izuzetno neefikasnoj igri i s jedne i s druge strane, a publika je vidjela samo 16 poena. Primorska je nakon prvih 10 minuta imala prednost od 14:12, dok je u drugoj četvrtini procenat efikasnosti također bio loš, viđeno je samo 30 poena (15:15), pa se na poluvrijeme otišlo s blagom prednosti gostiju.

U trećoj četvrtini Primorska je zaigrala nešto bolje, gosti su postigli 20 poena i pred posljednju dionicu imali su sedam poena prednost, što su do kraja meča sigurno sačuvali i na kraju su stigli do pobjede.

Ovo je prvi poraz Sparsa u ovoj sezoni ABA 2 lige. Najefikasniji u domaćem timu bio je Protić koji je ubacio deset poena, a pratio ga je Zahiragić sa sedam. U pobjedničkoj ekipi Jagodić-Kuridža postigao je 24 poena i definitivno je ponio epitet igrača utakmice.