Košarka
1

NBA liga: Šesta uzastopna pobjeda Portlanda

Košarkaši Portlanda došli su do šeste uzastopne pobjede u NBA ligi i osme ukupno. U nedjelju su u Air Canada Centru poslije produžetka svladali domaći Toronto sa 118-110.

Blazersi su ispustili 17 koševa prednosti u osnovnom vremenu, ali su u produžetku ipak pronašli put do pobjede. Ubacili su ukupno 15 trica, najviše ove sezone, a predvodili su ih LaMarcus Aldridge s 25 koševa i 11 skokova, Damian Lillard s 25 poena i osam asistencija, te Nicolas Batum s 24 koša (trice 5-8). Kod Raptorsa, koji su ostali na četiri pobjede, bolji su od ostalih bili Rudy Gay s 30 koševa i deset skokova i DeMar DeRozan s 29 poena.

Tek peti put ove sezone slavili su Los Angeles Lakersi. U svome su Staples Centeru nadigrali Detroit sa 114-99, a utakmicu karijere odigrao je 26-godišnji Jordan Hill koji je upisao 24 koša i 17 skokova.

Lakersi su na poluvremenu imali zaostatak od šest koševa, ali su na prijelazu iz treće u četvrtu četvrtinu serijom 16-0 kreirali preokret. Osim Hilla, kod domaćih su se istaknuli i Jodie Meeks i Nick Young s po 19 koševa, te Steve Blake sa 16 asistencija. Brandon Jennings je s 23 poena i 14 asistencija bio prvo ime kod Pistonsa koji su izgubili pet od posljednjih šest dvoboja.

Memphis je u gostima bio bolji od Sacramenta s 97-86 uz 22 koša i deset skokova Zacha Randolpha. Marc Gasol i Mike Conley su obojica upisali po 19 poena i devet asistencija.

NBA liga, nedjelja:

LA Lakers - Detroit 114-99 (Hill 24k, 17s, Meeks 19k, Young 19k / Jennings 23k, 14a) Sacramento - Memphis 86-97 (Outlaw 18k / Randolph 22k, 10s, Gasol 19k, Conley 19k)

Toronto - Portland 110-118, produžetak (Gay 30k, 10s / Aldridge 25k, 11s, Lillard 25k)