Košarka
1

NBA liga: Minnesota prekinula dugu sušu protiv Lakersa

Ricky Rubio (Foto: AFP)
Nakon 22 uzastopna poraza protiv Los Angeles Lakersa košarkaši Minnesote su u nedjelju savladali slavnu kalifornijsku ekipu u njenom Staples Centeru sa 113-90.

U čudesnoj večeri Timberwolvesi su u prvoj četvrtini postigli nevjerovatnih 47 koševa (47-23), najviše u klupskoj historiji. Nakon takvog uvoda njihova pobjeda više nije dolazila u pitanje. Prvo im je to slavlje protiv Lakersa nakon 6. marta 2007., a u Staples Centeru ih nisu pobijedili od decembra 2005. godine.

Kevin Martin je ubacio 27 koševa, njegov imenjak Love je dodao 25 uz 13 skokova, a oduševio je Ricky Rubio s drugim "triple-double" učinkom u NBA karijeri. Španac je upisao 12 koševa, deset skokova i 14 asistencija, a sve je začinio i s pet ukradenih lopti. Kod domaćih je Steve Blake ubacio 19 koševa.

San Antonio je deklasirao New York Knickse u njihovom Madison Square Gardenu sa 120-89. Utakmica ni u jednom trenutku nije bila neizvjesna, a Spurse su do šeste pobjede sezone vodili Danny Green s 24 poena i deset skokova i Kawhi Leonard s 18 koševa. Carmelo Anthony i Andrea Bargnani su ubacili po 16 za Knickse.

Oklahoma City je morao igrati produžetak za domaću pobjedu protiv Washingtona (106-105). Thunder je tri i pol minute prije kraja osnovnog dijela gubio s 92-82, ali se na krilima Kevina Duranta vratio i na koncu slavio u dodatnom vremenu. Durant je zaključio utakmicu s 33 koša i 13 skokova, a Serge Ibaka je dodao 25 poena i 12 uhvaćenih lopti. Kod gostiju je s 34 poena najefikasniji bio Bradley Beal.

NBA liga, nedjelja:

New York - San Antonio 89-120 (Anthony 16k, Bargnani 16k / Green 24k, 10s, Leonard 18k) Oklahoma City - Washingon 106-105, produžetak (Durant 33k, 13s, Ibaka 25k, 12s / Beal 34k)

Phoenix - New Orleans 101-94 (Bledsoe 24k, Morris 23k / Smith 22k) Los Angeles Lakers - Minnesota 90-113 (Blake 19k / Martin 27k, Love 25k, 13s, Rubio 12k, 10s, 14a)