Košarka
1

NBA liga: Miami bolji od Clippersa, Lakersi od Rocketsa

Do četvrte ovosezonske pobjede u šest odigranih utakmica košarkaši Miami Heata stigli su na parketu svoje American Airlines Arene protiv Los Angeles Clippersa sa 102-97.

Dwyane Wade predvodio je Heat s 29 koševa, a bila mu je to četvrta uzastopna utakmica u kojoj je postigao 20 ili više koševa. Wade je 11 koševa postigao u posljednjoj četvrtini, a iz igre je gađao 13-22.

Lebron James završio je susret s 18 koševa, 6 asistencija i 5 skokova, a većinu drugog poluvremena imao je problema s leđima. Ray Allen i Chris Bosh svaki su postigli po 12 koševa za prvake. Kod Clippersa, kojima je to drugi uzastopni poraz nakon onog od Orlanda, prednjačio je Blake Griffin s 27 koševa i 14 skokova. J.J. Redick pridodao je 15 koševa, a Chris Paul 11 koševa i 12 asistencija.

Los Angeles Lakersi iščupali su dramatičnu pobjedu na gostovanju kod Houston Rocketsa 99-98 tricom Stevea Blakea 1.3 sekunde prije kraja susreta. Lakersi su nakon prve četvrtine vodili s velikih 17 koševa razlike (36-19), ali se Houston postepeno vratio i na kraju uspio preokrenuti u završnici i povesti sa 6 koševa razlike. Tada se Lakersima isplatila taktika fauliranja njihovog bivšeg igrača Dwighta Howarda koji je promašio sedam kasnih slobodnih bacanja.

Ujednačenu ekipu Lakersa predvodio je Jodie Meeks sa 18 koševa, Wesley Johnson je zabio 16, a Blake 14 koševa. Pau Gasol je u susretu postigao tek 2 koša uz šut iz igre 1-10, ali je sakupio i 12 skokova. Kod Rocketsa je najbolji s 35 koševa i 19 skokova bio Dwight Howard. Howard je susret protiv kluba koji je napustio prošlog ljeta nakon samo jedne sezone završio s 15 koševa i 14 skokova i šutom sa slobodnih bacanja 5-16.

Denver Nuggetsi na domaćem su parketu Pepsi Centera pobijedili Atlanta Hawkse 109-107, a bila im je to prva pobjeda u četvrtoj odigranoj utakmici. Nakon pobjede Nuggetsa Utah je ostala jedina ekipa u aktuelnoj sezoni bez ostvarene pobjede (0-5).

Denver je preokrenuo zaostatak od osam koševa u posljednjoj četvrtini i donio Brianu Shawu prvu pobjedu kao NBA treneru. Ty Lawson vodio je Nuggetse s 23 koša, 8 asistencija i 7 skokova, Nate Robinson ubacio je 15 koševa, a JaVale McGee 14. Paul Millsap ubacio je kod Atlante 29 koševa uz 10 skokova, ali je promašio šut koji bi odveo utakmicu u produžetak 1.9 sekundi prije kraja.

NBA liga, četvrtak:

Miami - LA Clippers 102-97 (Wade 29k, 7a, James 18k, 6a / Griffin 27k, 14s) Denver - Atlanta 109-107 (Lawson 23k, 8a / Millsap 29k, 10s) Houston - LA Lakers 98-99 (Harden 35k, 9s / Meeks 18k, Johnson 16k)