Košarka
1

NBA liga: Meeks utrpao 42 poena Oklahomi, LA Lakersi slavili

Jodie Meeks, košarkaš Los Angeles Lakersa, ove je nedjelje proživio najuspješniju utakmicu u NBA karijeri.

Moćna Oklahoma predvođena Durantom i Westbrookom je stigla u Los Angeles, a tamo ih je dočekao Meeks, utrpao im čak 42 poena te je uvjetovao senzacionalnu pobjedu Lakersa od 114-110.

Najslabija ekipa Zapada (omjer 21-42 prije današnjeg ogleda) je svladala do danas najbolju ekipu te konferencije (Oklahoma je trenutno na 46-17).

Poslije prve četvrtine je malo toga ukazivalo na slavlje domaćina. Oklahoma je dobila prvih 12 minuta 35-26, a obrana Lakersa je još jednom propuštala na sve strane. No, u drugoj i trećoj četvrtini su Lakersi prosječno primili po 20 poena, utakmica se okrenula, a Meeks je doslovno poludio na parketu.

Gađao je 11-18 iz igre uz 6-11 za tri poena, a imao je i 14 od 14 s linije slobodnih bacanja. Pridružio mu se u svemu Pau Gasol (20 poena i 11 skokova), pa je triple-double Kevina Duranta na drugoj strani (27 poena, 10 skokova i 12 asistencija) ostao bez materijalizacije.

NBA liga, nedjelja:

LA Lakers - Oklahoma City 114-110 (Meeks 42p, 4ul, Gasol 20p, 11s, 3a / Durant 27p, 10s, 12a) Chicago - Miami 95-88 produžetak (Noah 20p, 12s, 7a, D.J. Augustin 22p / Wade 25p, 5s, 4a)