Košarka
1

NBA liga: Fenomenalni Vučević srušio Clipperse, Indiana bolja od Chicaga

Košarkaši Indiane Pacersa ostali su savršeni i nakon pete utakmice nove sezone NBA lige. Indiana je u svom Bankers Life Fieldhouseu dočekala Chicago i slavila s 97-80.
Konačna odluka o pobjedniku pala je tek u posljednjoj četvrtini kada je Indiana napravila seriju od 10-0. Pacerse je do pobjede predvodio Paul Geroge s 21 poenom, šest skokova i tri asistencije, no pomoć je dobio i od svojih saigrača.

David West pridodao je 17 poena i 13 skokova, Lance Stephenson 15 poena, dok je Roy Hibbert zabilježio osam poena, 10 skokova i čak pet blokada.

Igrači Chicaga nisu bili previše šuterski raspoloženi (35,6 posto iz igre), pa su tako najbolji strijelci bili Derrick Rose i Luol Deng sa po 17 poena, ali su za to kombinirano potrošili čak 33 lopte.

Monstruoznu je utakmicu u pobjedi svog Orlanda nad moćnim Los Angeles Clippersima odigrao crnogorski centar Nikola Vučević. On je za 38 i pol minuta na parketu zabilježio 30 poena i 21 skok. Magic je, sa svega devet raspoloživih igrača u rosteru, slavio s 98-90.

Kod Clippersa, koji su u jednom trenutku gubili sa 17 razlike, je najefikasniji bio Blake Griffin s 23 poena i 13 skokova, a solidni su bili i Chris Paul, te J. J. Redick s 18, odnosno 17 poena.

Milwaukee je pred svojim navijačima slavio protiv Clevelanda 109-104, a za goste je prve poene u NBA ligi upisao prvi pick ovogodišnjeg NBA drafta Anthony Bennett. Nakon nešto malo više od dvije minute igre u drugoj četvrtini Bennett je stavio tricu. Susret je završio sa šutom iz igre 1-5, dok mu je sveukupni u prvih pet utakmica mizernih 1-20.

Milwaukee je do pobjede predvodio O. J. Mayo s 28 poena, dva skoka i tri asistencije, a pomoć od 23 poena i četiri asistencije je dobio od Garyja Neala. Recimo i da se u pauzi između prve i druge četvrtine od domaćih navijača oprostio Michael Redd (11 sezona u Bucksima), koji je obznanio definitivni odlazak u penziju.

Od ostalih utakmica izdvojimo još pobjedu Golden State Warriorsa na gostovanju kod Minnesota 106-93. "Mašinerija“ trenera Marka Jacksona i dalje radi besprijekorno, pa je tako u sinoćnjem susretu Klay Thompson ubacio 30 koševa, David Lee 22 (uz 15 skokova), a Andre Iguodala 20. U ekipu se nakon povrede vratio i Harrison Barnes koji je pridodao 14 poena u isto toliko minuta na parketu.

NBA liga, srijeda:

Charlotte – Toronto 92-90 (Henderson 23k, 4a / Valančiunas 12k, 10s) Indiana – Chicago 97-80 (West 17k, 13s / Rose 17k) Orlando – LA Clippers 98-90 (Vučević 30k, 21s / Griffin 23k, 13s) Philadelphia – Washington 102-116 (Hawes 23k, 13s / Wall 24k, 9a) Boston – Utah 97-87 (Bass 20k, 4s / Hayward 28k, 9s, 5a)

Memphis – New Orleans 84-99 (Conley 26k /Davis 18k, 9a) Milwaukee – Cleveland 109-104 (Henson 14k, 9s, 3a / Irving 29k, 5s, 8a) Minnesota – Golden State 93-106 (Love 25k, 16s, 6a / Lee 22k, 15s) San Antonio – Phoenix 99-96 (Paker 20k, 5a / Morris 23k, 12s) Oklahoma City – Dallas 107-93 (Ibaka 17k, 13s / Marion 17k, 4s, 3a)