Košarka
0

NBA liga: Dunleavy s razbijenom glavom sredio Rocketse

Nakon što je početkom druge četvrtine dobio lakat u glavu i razbijenu arkadu, Mike Dunleavy se vratio na parket i predvodio Chicago do uvjerljive pobjede (111-87) protiv Houstona.

Chandler Parsons je plasirao lakat točno iznad desnog Dunleavyjevog oka. Rezultiralo je to razbijenom arkadom i gomilom krvi, ali nije slomilo 33-godišnjeg košarkaša. Otišao je u svlačionicu gdje mu je rana zašivena s deset šavova, a onda se u trećoj četvrtini vratio na parket i "eksplodirao". Samo u drugom poluvremenu je ubacio 21 koš, uključujući i četiri trice i odveo Bullse do 36. pobjede sezone.

Kirk Hinrich je postigao 19, Carlos Boozer 18 koševa, a novu je sjajnu utakmicu odigrao Joakim Noah koji je ostao jednu asistenciju prekratak za novi triple-double. Završio je utakmicu s 13 koševa, deset skokova i devet asistencija. Kod gostiju je s 21 poenom prvo ime bio Jeremy Lin, a svoju večer nije imao James Harden koji je ubacio samo osam koševa.

Košarkaši Oklahoma Cityja u nedjelju su neočekivano izgubili od posrnulih Los Angeles Lakersa. Priliku za revanš su dočekali već u četvrtak i obilato je iskoristili: pred svojim su navijačima isprašili Lakerse sa 131-102. Po 29 su koševa ubacili Kevin Durant i Russell Westbrook, a Serge Ibaka se istaknuo s 15 poena i 13 skokova.

U dvoboju ekipa koje su posljednjih tjedana daleko od prave forme Atlanta je pobijedila Milwaukee sa 102-97. Hawksima je to tek treća pobjeda u posljednjih 17 utakmica, a u četvrtak su je predvodili Jeff Teague s 22, Paul Millsap sa 17, te Kyle Korver i DeMarre Carroll s po 15 koševa.

NBA liga, četvrtak:

Oklahoma City - LA Lakers 131-102 (Durant 29k, Westbrook 29k / Meeks 19k)Atlanta - Milwaukee 102-97 (Teague 22k, Millsap 17k / Ilyasova 22k, 10s)Chicago - Houston 111-87 (Dunleavy 21k, Hinrich 19k / Lin 21k)