Košarka
6

NBA doigravanje: Prvak Dallas ispao bez pobjede

Priča o obrani naslova NBA prvaka za košarkaše Dallasa je završila u prvom krugu ovogodišnjeg doigravanja. I završila je bez pobjede Dallasa.

U subotu navečer je Oklahoma City u gostima pobijedio 103-97 i tako zaključio seriju uz popularnu "metlu", bez poraza. Nekoliko je puta u ovoj seriji Dallas gubio dobivene utakmice, a isti mu se scenarij dogodio i ovom prilikom. Devet i pol minuta prije kraja je Dallas vodio sa 13 poena razlike, no onda je kreunula serija sjajnog Jamesa Hardena.

Šesti igrač Oklahome je zabio sedam poena u nizu, kao i devet u seriji gostiju 12-0. Nakon uspostavljenog rezultatskog kontakta, Oklahoma City je nastavio bivati opasniji, te su u završnici nanovo slomili Nowitzkog i društvo. Drugi je to put, u posljednjih šest godina, da je prvak lige iduće sezone ispao u prvom krugu bez pobjede. Isto se dogodilo Miamiju koji je nakon prstena 2006. godine, iduće izgubio od Chicaga bez dobivene utakmice.

Sa 29 poena, pet skokova i pet asistencija prvi je igrač kod pobjednika bio spomenuti Harden, dok je Kevin Durant ubacio 24 uz 11 skokova. Kod Dallasa je najbolji bio Nowitzki sa 34 poena, pet skokova i četiri asistencije.

Rudy Gay je u posljednjih 30 sekundi utakmice LA Clippers - Memphis (87-86) pogodio dvije trice, ali ne i ključnu treću sa sirenom koja je mogla donijeti Memphisu pobjedu. Ovako su slavili Clippersi, drugi put u seriji sa pola poena, te vode 2-1. Inače, veliki dio posljednje četvrtine je vodio Memphis, ali osim spomenute dvije trice Gayja u zadnje četiri minute nisu zabili niti jedan poen.

Najbolji je igrač Clippersa bio Chris Paul sa 24 poena, četiri skoka i 11 asistencija, dok je Blake Griffin dodao 17 poena. Kod Memphisa je najbolji bio Gay sa 24 poena i sedam skokova. Bila je ovo prva domaća pobjeda Clippersa u doigravanju nakon šest godina.

Pobjednik tog ogleda u drugom krugu će, sasvim vjerojatno, igrati protiv San Antonija koji lako krči put protiv Utah Jazza. Vode Spursi 3-0 nakon gostujuće lake pobjede 102-90. Nikakvih problema San Antonio nema protiv sastava iz Salt Lake Cityja, a seriju sjajnih igara nastavlja Tony Parker koji je ovom prilikom zabio 27 poena, te od toga 16 u posljednjoj četvrtini kada je ogled prelomljen.

Indiana je treći put zaredom dobila Orlando, a drugi put gostima. Nakon 101-99, poslije produžetka u subotu, Indiana ima vodstvo 3-1 i domaću utakmicu u utorak za potvrdu prolaza.

Cijeli subotnji ogled je Orlando stizao zaostatak, a na kraju je čak došao i u priliku dobiti utakmicu. Jameer Nelson je promašio šut za pobjedu u zadnjoj sekundi, a u produžetku domaćin više nije imao snagu za novo stizanje.

David West je bio najbolji igrač Indiane sa 26 poena i 12 skokova, dok je Danny Granger dodao 21. Kod poraženih je Glen Davis ubacio 24 uz 11 skokova.

NBA doigravanje, prvi krug: Istočna konferencija

Orlando (6) - Indiana (3) 99-101, produžetak (Davis 24p, 11s / West 26, 12s, Granger 21p, 7s)

(Indiana vodi u seriji 3-1)

Zapadna konferencija LA Clippers (5) - Memphis (4) 87-86 (Paul 24p, 4s, 11a, Griffin 17p / Gay 24p, 7s)

(LA Clippersi vode u seriji 2-1)

Dallas (7) - Oklahoma City (2) 97-103 (Nowtizki 34p, 5s, 4a / Harden 29p, 5s, 5a, Durant 24p, 11s)

(Oklahoma City dobio seriju s 4-0)

Utah (8) - San Antonio (1) 90-102 (Jefferson 21p, 11s, / Parket 27p, 3s, 6a, Duncan 17p, 6s, 3a)

(San Antonio vodi u seriji 3-0)