Košarka
0

Nastavlja se Orlandova magija

FENA
Nakon što je u konferencijskom polufinalu NBA lige izbacio branitelje naslova Boston Celticse, Orlando Magic priredio je iznenađenje i u prvoj utakmici finala Istoka porazivši sinoć u Clevelandu domaće Cavalierse 107:106.

Prije početka finalne serije Orlandu su se davale minimalne šanse protiv najbolje momčadi prvog dijela sezone, što se i pokazalo točnim, ali samo u prvom poluvremenu.

Nakon dvije odigrane četvrtine rezultata je glasio 63:48 za Cleveland, no u nastavku Orlando, predvođen Dwightom Howardom (30 koševa, 13 skokova), zaigrao je puno bolje.

Prednost Cavaliersa polako se topila da bi početkom posljednje četvrtine gosti prešli u vodstvo.

U napetoj završnici pobjedu Magicu donio je Rashard Lewis (22 koša, 7 skokova) tricom 14 sekundi prije kraja utakmice.

U preostalom vremenu Cleveland je promašio dva šuta za pobjedu i tako doživio poraz na domaćem parketu, uopće prvi poraz u ovogodišnjem doigravanju.

LeBronu Jamesu ubacio je 49 poena, osobini rekord i rekord Cavaliersa u playoff utakmicama, no to će mu biti slaba utjeha.

Druga utakmica finala igra se u petak, također u Clevelandu.