Košarka
0

Nastavak čudnih trenerskih poteza Skilesa

Scott Skiles, 45-godišnji trener Milwaukeea Bucksa, nastavlja skupljati sve više "neprijatelja" svojim radom u ovoj NBA ekipi.

Nekadašnji uspješni NBA košarkaš očigledno nije ljubitelj košarke Hrvata Roka Ukića, pa ga je tako neshvatljivo počeo ostavljati na klupi i daleko od parketa nakon što je splitski košarkaš odigrao najbolju utakmicu u dresu Milwaukeeja.

Protiv nekadašnjeg kluba Toronta je Ukić 9. decembra ubacio 17 poena uz četiri asistencije i dva skoka. U prvoj sljedećoj utakmici je Ukić dobio mizernih šest minuta, a nakon toga više niti sekunde. Prošlo je odtad sedam utakmica.

U ponedjeljak je Milwaukee poražen kod Charlotte 94-84, a cijelo drugo poluvrijeme Skiles je odlučio igrati bez nominalno dva najbolja igrača, člana Dream Teama iz Pekinga Michaela Redda i nekada prvog izbora drafta Andrewa Boguta.

Na poluvremenu je Milwaukee gubio 56-34 i uprkos tome što su se u nastavku počeli vraćati "u igru", Skiles nije pružio novu priliku ovom dvojcu.

"Šta reći? U sedamnaest utakmica smo imali omjer 4-13, sad imamo 4-14. I? Svi valjda moraju imati dio krivice u tome", rekao je tek Skiles nakon utakmice.

Istina je da se Redd i Bogut nisu proslavili u ono malo vremena što su igrali. Redd je imao šut 0-4, Bogut 1-6, ali...

"Ništa me ne može iznenaditi u našoj ekipi", rekao je Bogut, a Redd je dodao:

"Ja sam takmičar i borac za pobjede. Nažalost, u ponedjeljak nisam imao mogućnosti to pokazati."