ABA liga
18

Musina Cedevita slavila u derbiju protiv Gordićeve Budućnosti

Džanan Musa (Foto: KK Cedevita/Facebook)
Ekipa Cedevite slavila je u derbiju 18. kola regionalne ABA lige na domaćem terenu protiv Budućnosti rezultatom 76:71.

Ekipa iz Zagreba bolje je otvorila meč, a nakon prvih deset minuta rezultat na semaforu pokazivao je prednost domaćih od 22:17. Cedevita je nastavila u istom ritmu igrati i drugih deset minuta, a prvo poluvrijeme završeno je rezutlatom 40:33.

Početkom treće četvrtine Budućnost je zaigrala nešto bolje pa tako pred posljednju dionicu stižu prednost domaćih i dolaze u vodstvo rezultatom 57:56, a sredinom posljednje dionice imali su prednost od pet poena razlike.

Ipak, uslijedila je sjajna igra Cedevite koja pravi seriju od 10:0 i tako okreće rezultat, odnosno stiže do pobjede.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Krušlin koji je ubacio 19 poena, a pratio ga je bh. košarkaš Džanan Musa koji je ubacio 15 poena. Andrija Stipanović meč je završio sa osam ubačenih poena, dok je kod gostiju Nemanja Gordić za 34 minute na parketu ubacio 12 poena, a imao je i pet asistencija.