137

Musa postigao devet poena u trijumfu Brooklyn Netsa nad Golden State Warriorsima

F. Z.
Džanan Musa (Foto: Twitter)
Košarkaši Brooklyn Netsa dočekali su u srijedu navečer Golden State Warriorse u svom Barclays Centru u New Yorku i upisali siguran trijumf rezultatom 129:88.

Nastup za Netse u ovom susretu upisao je i košarkaš iz Bosne i Hercegovine Džanan Musa. Musa je proveo nešto više od devet minuta na parketu (9:27) i postigao je devet poena i sakupio četiri skoka. Šutirao je 4-4 iz igre i pogodio jedan šut za tri poena.

Netsi su pitanje pobjednika riješili još u prvom poluvremenu. Nakon prvih 12 minuta rezultat je bio 45:23. Do odlaska na odmor prednost je narasla na plus 21 (68:47). Netsi su i naredne dvije četvrtine riješili u svoju korist i to dvocifrenom razlikom i na kraju su slavili rezultatom 129:88.

Najefikasniji u redovima domaćih bio je LeVert s 23 postignuta poena, dok je u redovima Warriorsa 17 postigao Russell.