Bh. dvojac
27

Musa i Stipanović sjajnim partijama vodili Cedevitu do pobjede protiv Škrljeva

Košarkaši Cedevite večeras su u Domu sportova morali odigrati meč 6. kola hrvatske lige protiv Škrljeva i to samo nekoliko sati nakon što su sletjeli iz Pariza, gdje su jučer igrali utakmicu 5. kola A grupe Eurokupa protiv Levalloisa.

Ekipa Jure Zdovca unatoč umoru ostala je neporažena u domaćem prvenstvu, a do pete pobjede došla je rezultatom 93:68.

U pobjedničkoj ekipi Nik Slavica upisao je 19 poena i četiri skoka za 16 minuta, dok je bh. reprezentativac Džanan Musa za 20 minuta ubilježio 14 poena, pet skokova i tri asistencije.

Drugi bh. košarkaš Andrija Stipanović je za 15 također ubacio 14 poena, a Karlo Žganec je za 14 mniuta ubilježio 10 poena i sedam skokova.

Goste su predvodili Jasmin Perković sa 18 poena i 11 skokova te Biran Williams sa 17 poena.