Eurocup
0

Musa i Stipanović odigrali solidan meč u porazu Cedevite od Torina

Ekipa Torina slavila je u prvoj utakmici Eurocupa protiv Cedevite rezultatom 86:83.

Meč su malo bolje otvorili gosti iz Italije koji su nakon prve četvrtine imali prednost 18:17, da bi do poluvremena Cedevita zaigrala puno bolje i na pauzu otišla s rezultatskom prednošću od osam poena razlike. Bilo je 47:39.

Ipak, ključna je bila treća četvrtina kada su igrači Torina zaigrali puno bolje i već pred posljednju dionicu igre ostvarili prednost na svom kontu koju su do kraja samo potvrdili i u neizvjesnoj završnici ostvarili pobjedu.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Mbakwe koji je ubacio 20 poena, dok je Garrett postigao 17.

U ekipi Cedevite najefikasniji je bio Nichols sa 17 poena, a Andrija Stipanović dodao je 15 uz tri skoka i tri asistencije, dok je Džanan Musa ubacio 11 poena kojima je dodao i pet skokova.