Polufinale play-offa
332

Musa blistao protiv Olympiakosa i s Realom izborio veliko finale Eurolige

Musa u prodoru (Foto: Real Madrid Basket)
Košarkaši Real Madrida plasirali su se u finale Eurolige nakon što su večeras su Berlinu u drugom polufinalu play-offa pobijedili Olymapikos rezultatom 87:76.

Aktuelni prvak Evrope je fantastično otvorio utakmicu i u prvoj četvrtini je postigao čak 28 poena. Stečenu prednost su održavali sve vrijeme do odlaska na odmor, a prvo poluvrijeme je okončano rezultatom 56:37 za Real.

Olympiakos je znatno bolje igrao u nastavku utakmice, a uoči posljednje četvrtine smanjili su zaostatak na 13 poena. Međutim, Real je smogao snage u posljednjoj četvrtini te nije dozvolio Olympiakosu da se razmaše pa su na kraju sasvim zasluženo izborili finale Eurolige.

Sjajnu utakmicu za Real ponovo je odigrao košarkaš iz Bosne i Hercegovine Džanan Musa. Naš as je na terenu proveo 26 minute i za to vrijeme postigao 20 poena, što je bilo najviše od svih u redovima Reala. Tome je dodao i tri skoka te dvije asistencije.

S druge strane, Peters i Mckissic su bili najefikasniji kod grčkog tima s 23, odnosno 17 postignutih poena.

Finale između Real Madrida i Panathinaikosa igra se u nedjelju s početkom u 19:00 sati.