NBA liga
51

Musa bez učinka za četiri minute igre, spektakl Dončića i LeBrona u pobjedi Lakersa

Bh. košarkaš Džanan Musa odigrao je četiri minute u pobjedi Brooklyna protiv Houstona na domaćem terenu rezultatom 123:116, a u jednom od najzanimljivijih susreta večeri, LA Lakersi su savladali Dallas nakon produžetaka rezultatom 119:110.

Netsi su nešto bolje otvorili meč i imali su vodstvo na početku, ali Houston je odličnom igrom u finišu prve dionice riješio prvu četvrtinu u svoju korist rezultatom 33:24, a svoju prednost sredinom druge četvrtine u jednom trenutku su povećali na 15 razlike. Bilo je 45:30.

Ipak, Brookyln je nakon toga zaigrao sjajno, do poluvremena su uspjeli anulirati prednost Rocketsa, a treću četvrtinu u potpunosti su razbili goste, stigli do dvocifrene prednosti i do kraja su pametnom igrom čuvali stečenu prednost i upisali drugu pobjedu u ovoj sezoni.

Najefikasniji igrač meča bio je Harden koji je ubacio 36 poena, dok je Westbrook u gostujućem timu ubacio 27. Kod domaćih je Prince ubacio 27 poena, a treba istaći da je u ovom meču priliku za igru dobio i Džanan Musa koji je igrao četiri minute, ali bez učinka.

Dallas i LA Lakersi odigrali su fantastičan meč u American Airlines centru pred više od 20.000 navijača, a Lakerse je do pobjede nosio fantastični LeBron James koji je ubacio 39 poena uz 12 skokova i 16 asistencija. Malo lošiji učinak u poraženoj ekipi imao je Dončić koji je ubacio 31 poen uz 13 skokova i 15 asistencija, a treba reći da je susret odlučen tek nakon produžetaka u kojima su Mavericksi odigrali jako loše, postigli su samo sedam poena i to protiv raspoloženog Jamesa ipak nije bilo dovoljno.

Ostali rezultati:

Indiana - Cleveland 102:95

Orlando - Milwaukee 91:123 Boston - New York 104:102 Chicago - Detroit 112:106 Sacramento - Utah 102:101 Golden State - San Antonio 110:127