Lažni Dream Team
2

Mučenju košarkaša Amerike je došao kraj: Savladali Poljsku u meču za sedmo mjesto

Košarkaška reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država zauzela je sedmo mjesto na Svjetskom prvenstvu u Kini nakon što je danas u razigravanju pobijedila selekciju Poljske rezultatom 87:74.

Amerikanci su odlično krenuli u meč. Sjajno su igrali u napadu, pogađali gotovo sve šuteve, dok su Poljake ostavili nemoćne u fazi napada. Tako su već nakon prve četvrtine vodili s velikih 14 poena razlike.

Do kraja poluvremena, prednost je porasla na 17 poena, a Poljska se tek probudila u trećoj dionici. Međutim, Amerikanci dvocifrenu prednost nisu ispuštali, na kraju su dodali još malo gasa i stigli do zaslužene pobjede.

Najbolji u pobjedničkoj ekipi bio je Donovan Mitchell, koji je ostvario double-double učinak sa 16 poena i 10 asistencija. Tome je pridodao tri skoka i jednu ukradenu loptu.

Bolji od ostalih kod osmoplasirane reprezentacije svijeta bio je Mateusz Ponitka s 18 poena, sedam skokova i dvije ukradene lopte.

Inače, ovo je najgori plasman u historiji američke reprezentacije.