Košarka
493

Mladi košarkaši se plasirali u četvrtfinale: Italija poražena rezultatom 72:59

Juniorska košarkaška reprezentacija BiH
Juniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine danas se pobjedom nad selekcijom Italije u sklopu Evropskog prvenstva plasirala među osam najboljih ekipa u Evropi.

Naši košarkaši su nakon veoma teškog puta uspjeli upisati odličan rezultat u današnjem susretu protiv Italije, gdje su slavili rezultatom 72:59 čime su se plasirali u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

Svoj način igre naši reprezentativci su nametnuli već u prvoj četvrtini u kojoj su slavili 23:11, dok su na poluvrijeme otišli sa petnaest poena prednosti (45:30). U trećoj četvrtini domaćini su uspjeli odigrati bolje nego gosti, ali su u završnici naši bh. košarkaši predvođeni Atićem i Aleksićem uspjeli osigurati sebi plasman u četvrtfinale.

Najuspješniji u redovima naše reprezentacije bili su Atić sa 24 i Aleksić sa 16 koševa, dok su u selekciji Italije najbolji bili Bolpin sa 20 koševa, te sa 13 Moretti.