Košarka
255

Mladi košarkaši BiH priredili senzaciju pobijedivši vršnjake iz Italije

Mlada košarkaška reprezentacija BiH priredila je senzaciju u drugom kolu Evropskog prvenstva A divizije porazivši domaću Italiju rezultatom 73:69.

Nakon uvodnih deset minuta naši mladi košarkaši imali su prednost od pet poena, 20:15. U drugom dijelu dominirala je Italija i sasvim zasluženo na poluvrijeme otišla sa dva poena prednosti. Rezultat je glasio 35:33 u korist našeg protivnika.

U trećem periodu naši košarkaši su odlično zaigrali, te ovaj period igre riješili u svoju korist sa ubjedljivih 20:12, pa smo posljednju dionicu dočekali sa viškom od šest koševa.

U četvrtoj četvrtini u nekoliko navrata smo se sa Italijanima smjenjivali u vodstvu, da bismo u samom finišu došli do plus pet. Posljednju minutu dočekali smo sa plus osam, a meč smo okončali na plus četiti, 73:69.

U našem timu briljantan meč odigrao je Nedim Buza sa 28 poena i deset skokova, dok je Stefan Lakić postigao 14 poena.