Košarka
31

Kadetska reprezentacija BiH ubjedljivo pobijedila Gruziju

Kadetska košarkaška reprezentacija BiH ubjedljivo je večeras pobijedila reprezentaciju Gruzije rezultatom 75:63.

BiH je ovom pobjedom u dvorani KSC Ilidža u prvom kolu četvrtfinalne F-grupe došla na korak do plasmana u polufinale Evropskog prvenstva B-divizije za igrače do 16 godina.

Mladi Zmajevi su loše krenuli i dozvolili prednost protivniku od sedam poena. No popravili su to do kraja prve četvrtine u kojoj su vodili s 22:19. Drugu su preuzeli Gruzijci s minimalnom razlikom, 11:12.

No, naši momci su se potrudili u trećoj (25:19) i ćetvrtoj četvrtini (17:12) što ih je dovelo do nove pobjede.

Kapiten Đedović postigao je 29 poena, a Hadžić i Aleksić po 12. U ekipi Gruzije najefikasniji su bili Lomidze sa 16 i Gogaladze sa 13 poena.

Izabranici selektora Emira Halimića vodeći su u grupi F sa četiri boda, a do plasmana u polufinale mogli bi doći kolo prije kraja ove faze takmičenja ako Češka pobijedi Dansku. Ova utakmica je počela u 20:45 sati.