NBA liga
0

Milwaukee razbio Lakerse u Los Angelesu

Los Angeles Lakersi, aktuelni prvaci NBA lige, doživjeli su u utorak navečer osmi poraz u sezoni, te treći na domaćem parketu. Posve iznenađujuće ih je prizemljio Milwaukee pobjedom 98-79.

Ta je ekipa trenutno na rubu ulaska u doigravanje (8. mjesto u Istočnoj konferenciji), ali protiv Lakersa je izgledala izuzetno dobro, pogotovo u odbrani, za koju Lakersi nisu imali odgovora. Pogotovo se to odnosi na posljednju četvrtinu u kojoj su Lakersi zabili samo 13 poena, ali su i ispoljavali ogromnu nervozu. Najviše se to osjetilo kod Kobea Bryanta koji je dvije minute prije kraja, kada je sve već bilo gotovo, zaradio isključenje (dvije nesportske greške). Sve je inicirao opravdano suđeni njegov prekršaj u napadu kojeg je napravio na Andrewu Bogutu.

Pobjeda je za Milwaukee time veća jer nisu mogli računati na nekoliko igrača prve petorke ili važnih igrača s klupe zbog povreda (Jennings, Delfino, Gooden, Maggette i od ranije ozlijeđeni Redd). Najbolji je strijelac Milwaukeeja bio Earl Boykins s klupe s 22 poena, a odličnu je utakmicu odigrao Turčin Ersan Ilyasova sa 17 poena i 11 skokova, te spomenuti Bogut sa 15 poena, osam skokova i četiri asistencije.

Dallas je u dva dana na koljena bacio dva giganta s Floride. Nakon Miamija su slavili i kod Orlanda 105-99. Dirk Nowitzki sa 17 poena nije bio prvi strijelac kluba (Butler je zabio 20), ali je povukao kada je trebalo. Odlično je igrao Jason Kidd (13 poena, šest skokova i 12 asistencija), a domaćinu nije pomogao ni u reketu raspoloženi Dwight Howard (26 poena i 23 skoka). Novo pojačanje Orlanda Gilbert Arenas je za 18 minuta postigao dva poena.

Vladimir Radmanović je dalekometnom tricom sa zvukom sirene donio Golden Stateu ulazak u produžetak kod Sacramenta, a sve su nakon toga "ratnici" začinili pobjedom 117-109. New Jersey je iznenadio Memphis i slavio u gostima 101-94, dok je Chicago razmontirao Philadelphiju sa plusom od 45 poena (121-76). Oklahoma City je pobijedio Charlotte 99-81, tako što su u prvih deset minuta posljednje četvrtine primili samo pet poena!

NBA liga, utorak:

Charlotte - Oklahoma City 81-99 (Diaw 13p, 7s, 8a / Durant 32p, 7s, Green 12p, 3s, 5a) Orlando - Dallas 99-105 (Howard 26p, 23s / Kidd 13p, 6s, 12a, Nowitzki 17p, 8s, 5a)

Memphis - New Jersey 94-101 (Conley 13p, 8a / Lopez 26p, 6s, Humphries 12p, 15s) Chicago - Philadelphia 121-76 (Rose 22p, 5s, 12a, Boozer 16p, 11s / Iguodala 17p, 4s) Sacramento - Golden State 109-117, nakon produžetka (Udrih 34p, 7s / Ellis 36p, 4s, 7a, Lee 15p, 12s) LA Lakers - Milwaukee 79-98 (Gasol 15p, 11s / Ilyasova 17p, 11s, Boykins 22p)