NBA
3

Milwaukee porazio Boston i stigao do poravnanja, sedmi meč odlučuje pobjednika

Ekipa Milwaukeea savladala je Boston u šestom meču play-offa NBA lige na domaćem terenu rezultatom 97:86 te su poravnali ukupni rezultat na 3:3.

Boston je nešto bolje otvorio meč i u prvoj četvrtini u tri navrata imali su devet poena prednosti (19:10, 22:13, 24:15), a nakon prvih 12 minuta Celticsi su imali samo dva poena prednosti.

U sličnom ritmu nastavljena je i u druga četvrtina, a onda pred kraj prvog poluvremena domaći igrači zaigrali su puno bolje i na poluvrijeme se otišlo s prednošću domaćih od devet poena razlike (48:39).

Bucksi su u trećoj četvrtini kontrolisali stečenu prednost pobjedu su osigurali tek u samom finišu utakmice kada serijom od 12:3 dolaze do vodstva od 92:81, a na kraju i do pobjede rezultatom 97:86.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Antetokounmpo sa 31 ubačenim poenom i 14 skokova, dok je kod Bostona Tatum ubacio 22 poena.