Euroliga
47

Micić donio pobjedu Efesu protiv Zvezde, Kalinić se od junaka pretvorio u tragičara

E. B.
Vasilije Micić pogađa za pobjedu Efesa (Foto: Screenshot)
Veoma uzbudljiv susret u 17. kolu Eurolige u Istanbulu su odigrali Anadolu Efes i Crvena zvezda, a slavili su domaći rezultatom 84:83.

Prvu četvrtinu je Efes dobio rezultatom 31:21 nakon čega je uslijedio veliki preokret gostiju koji su na ulasku u posljednja četiri minuta imali prednost 80:74.

Deset sekundi prije kraja Nikola Kalinić je pri rezultatu 83:82 za Zvezdu imao dva slobodna bacanja. Do tog trenutka je sa linije bacanja gađao 3/3, no tada je promašio oba i dao priliku Efesu za pobjedu.

Odgovornost na sebe je preuzeo prošlogodišnji MVP Eurolige Vasilije Micić koji je 0,9 sekundi prije kraja fauliran. Bek Efesa je pogodio oba bacanja za 84:83, ali je Zvezda ponovo imala priliku za pobjedu.

Ispod svog koša je šutirao Kalinić, bio je veoma blizu, ali nije pogodio.

Uz Micića (21 poen) najbolji igrač Efesa je bio Tibor Pleiss (23), dok je na drugoj strani na kraju uzaludno bilo 20 poena Kalinića koji se od junaka pretvorio u tragičara beogradske ekipe.