NBA liga
0

Miami trijumfovao i u Madison Square Gardenu

Miami i Los Angeles Lakersi, za mnoge dvije najbolje košarkaške ekipe današnjice, uspješno su u petak navečer obavili zahtjevna gostovanja. Miami je slavio kod New Yorka 113-91, a Lakersi kod Philadelphije 93-81.

Miami je dobio već jedanaestu utakmicu zaredom, u decembru je dobio sve utakmice. New York je, pak, imao šest pobjeda zaredom u ovom mjesecu, no onda su njihov Madison Square Garden posjetile dvije najbolje ekipe Istoka, Boston i Miami, te ih slomile.

Miami je to protiv njih učinio "blitzkriegom" u trećoj četvrtini koju je dobio 33-17. Nezaustavljiv je bio LeBron James koji je sa 32 poena, 11 skokova i 10 asistencija upisao jubilarni trideseti "triple-double" učinak u karijeri. Ostatak magičnog trojca, Wade i Bosh, je ubacio, svaki za sebe, po 26 poena, što je bilo dovoljno za slom Knicksa. Recimo i da je prekinuta serija sjajnog Amarea Stoudemirea koji je imao niz od devet utakmica s 30 poena i više. Obrana Miamija ga je spustila na 24 koša.

Lakersi su u posljednjoj četvrtini napravili pravi mali šou i potpuno nadigrali Philadelphiju u tom dijelu. Na ulazu u zadnjih deset minuta Lakersi su gubili, ali su tu dionicu dobili 35-19 i lako slavili 93-81. Seriju su inicirali Odom (28 poena i osam skokova), Barnes (15 poena i 10 skokova) i Gasol (19 poena i 13 skokova), dok se u tim trenucima Kobe Bryant pretvorio u razigravača cijele ekipe. Utakmicu je zvijezda Lakersa završila tek sa devet poena.

Najbolji igrač Atlante Joe Johnson se vratio u tim nakon povrede, te je sa 16 poena, pet skokova i osam asistencija uvjetovao pobjedu protiv Charlotte 90-85, dok su prvu gostujuću pobjedu u sezoni ostvarili Los Angeles Clippersi. Slavili su uvjerljivo kod Detroita 109-88 uz dominantnu predstavu Blakea Griffina koji je imao 24 poena i 17 skokova.

U "malom derbiju" Zapada Dallas je pobijedio Phoenix 106-91, ali razlog lakog poraza gostiju možda leži u činjenici što se u četvrtoj minuti ogleda povrijedio njihov najbolji igrač Steve Nash (povreda vrata).

Zbog povrede u sastavu Portalnda nema Brandona Roya, no oni tu činjenicu nisu platili porazom. Svladali su Minnesotu 107-102 na svom parketu, a sve im je bilo lakše kada je LaMarcus Aldridge sa 36 poena ostvario učinak karijere, a Španac Rudy Fernandez sa 26 poena i šest asistencija bio odlična pratnja.

NBA liga, petak:

Philadelphia - LA Lakers 81-93 (Hawes 18p, 13s, 5a / Odom 28p, 8s, 3a, Gasol 19p, 13s) New York - Miami 91-113 (Stoudemire 24p, 14s / James 32p, 11s, 10a, Wade 26p, 8s, 5a) Toronto - New Jersey 98-92 (Bargnani 32p, 9s, Kleiza 18p, 12s, 4a / Lopez 20p, 7s) Indiana - Cleveland 108-99 (Granger 30p, 12s, Rush 15p, 7s / Williams 22p, 6s, 11a) Atlanta - Charlotte 90-85 (Horford 16p, 9s, 3a, Johnson 16p, 5s, 8a / Diaw 22p, 7s) Detroit - LA Clippers 88-109 (Villanueva 18p, 9s / Griffin 24p, 17s, Gordon 15p, 6a) New Orleans - Utah 100-71 (Paul 11p, 7s, 10a, West 23p, 8s / Millsap 14p, 6s) Oklahoma City - Sacramento 102-87 (Westbrook 21p, 4s, 6a, Durant 24p, 5s / Evans 22p, 5s, 6a) Houston - Memphis 103-87 (Martin 34p, 6s, Lowry 17p, 18s, 5ol / Gay 19p, 4s, 3s)

Dallas - Phoenix 106-91 (Terry 18p, 3s, 6a, Nowitzki 18p, 5s / Warrick 15p, 14s) Portland - Minnesota 107-102 (Aldridge 36p, 10s, Fernandez 26p, 3s, 6a / Love 19p, 17s, 4a)