Košarka
0

Miami pao i u New Yorku

Loša šuterska večer LeBrona Jamesa, ali i odlično odigrana posljednja četvrtina, lansirali su New York Knickse do pobjede protiv Miamija (93-88) u njihovom Madison Square Gardenu.

Tri su četvrtine Knicksi kaskali za razvikanom ekipom s Floride, u zadnju su dionicu ušli s minusom od devet koševa (64-73), ali onda je napokon Amar'e Stoudemire, koji je dotad sam vukao domaćine, dobio pomoć Danila Gallinarija i Landryja Fieldsa. New York je završnu četvrtinu dobio rezultatom 29-15 i slavio drugi put zaredom nakon što je prethodno bio u seriji od šest poraza. Miami je, pak, izgubio i peti put u posljednjih šest dvoboja u NBA ligi. Heat je ponovno igrao bez Chrisa Bosha koji vuče povredu lijevog skočnog zgloba, ali se u sastav vratio Dwyane Wade koji je posljednjih dana imao problema s migrenom, zbog čega je u New Yorku zaigrao s naočalama na glavi.

Nisu mu one smetale veći dio dvoboja (34 poena, 16 skokova), ali u zadnjoj je četvrtini promašio svih sedam šutova. James je, pak, ubacio 24 koša, ali uz mizeran šut 7-24 (0-2 za tricu). Pobjednike je predvodio Stoudemire s 24 poena i osam skokova, Gallinari je dodao 20 koševa, a Fields 19, uz 14 skokova.

Boston je turneju po zapadnoj obali započeo pobjedom protiv Portlanda (88-78). Najbolju ekipu Istočne konferencije predvodili su Ray Allen s 18 i Paul Pierce sa 17 koševa. Celticsima je to bila sedma pobjeda u posljednjih osam utakmica.

Dallas je u prvom poluvremenu utakmice protiv Houstona imao i 25 koševa prednosti, ali na kraju se morao dobro namučiti da dođe do pobjede (111-106). Tyson Chandler je izjednačio svoj najbolji učinak sezone s 21 košem (uz 15 skokova), J. J. Barea je dodao 19, a Dirk Nowitzki 18 poena za Maverickse, dok je Rocketse predvodio sjajni Luis Scola s 30 koševa.

NBA liga, četvrtak:

New York - Miami 93-88 (Stoudemire 24k, 8s, Gallinari 20k / Wade 34k, 16s, James 24k, 11s) Dallas - Houston 111-106 (Chandler 21k, 15s, Barea 19k / Scola 30k, 8s)

Portland - Boston 78-88 (Aldridge 17k, 16s / Allen 18k, Pierce 17k)