NBA liga
0

Miami od minus 20 do pobjede

Košarkaši Miamija u četiri su navrata u prvom poluvremenu gubili i s 20 poena razlike protiv Golden Statea da bi "uraganom" u drugom dijelu došli do konačne pobjede 114-107.

Odbrana Heata kao da u prve dvije četvrtine nije ni postojala. Warriorsi su zabili dva puta po 36 poena i na odmor otišli s plus 14 (72-58). No, domaći su košarkaši očito u svlačionici dobili trenerovu "bukvicu" tako da su gosti u nastavku ubacili ukupno 35 koševa, jednako kao i zvjezdani trojac Miamija (James, Wade, Bosh) zajedno.

Heat je na taj način došao do pete pobjede u nizu i 17. u posljednjih 18 utakmica i s omjerom 26-9 uhvatio Boston na vrhu Istočne konferencije NBA lige Istina, Celticsi su i dalje na prvom mjestu zbog nešto boljeg postotka pobjeda (24-7). Dwyane Wade i LeBron James su ubacili po 25 koševa, s tim da je potonji tome dodao i deset asistencija. Chris Bosh im se pridružio s 20 poena i 11 skokova. Nekadašnji član Miamija Dorell Wright ubilježio je 30 poena za Golden State.

Najbolja ekipa lige San Antonio i dalje ruši sve pred sobom. Nakon Lakersa i Dallasa, u subotu navečer su Spursi pobijedili i Oklahomu (101-74), nanijevši joj najteži poraz ove sezone. S 21 košem i devet skokova Tim Duncan je bio najbolji kod San Antonija kojem je to bila četvrta pobjeda u nizu i 14. u zadnjih 15 dvoboja. Spursi su sada na omjeru 29-4 što je jedan od deset najboljih startova u historiji.

U sjajnoj su formi i Chicago Bullsi koji su protiv povredama opterećenog Clevelanda (Varejao, Williams, Gibson) došli do 13. trijumfa u posljednjih 15 ogleda. Slavili su Bullsi u svom United Centeru sa 100-91 (Rose 28 poena, 11 asistencija), nanijevši Cavaliersima 16. poraz u 17 utakmica.

Zbog povrede koljena, Dirk Nowitzki je propustio i treći uzastopni dvoboj, a njegov Dallas je poražen i treći put u nizu. U subotu je na svom parketu bolji bio Milwaukee (99-87) u čijim je redovima najbolju utakmicu sezone odradio Earl Boykins (26 poena).

Carmelo Anthony se nakon dvije sedmice odsustva zbog smrti sestre vratio u sastav Denvera. Promašio je 15 od prvih 18 šutova, ali je do kraja skupio 16 koševa i deset skokova, a Nuggetsi su svladali Sacramento sa 104-86.

NBA liga, subota:

Minnesota - New Jersey 103-88 (Love 23k, 10s / Vujačić 22k) Denver - Sacramento 104-86 (Billups 22k, Hilario 16k, 14s / Thompson 17k) Washington - New Orleans 81-92 (Young 24k / Ariza 22k, Okafor 17k, 15 s) Miami - Golden State 114-107 (James 25k, 10a, Wade 25k / Wright 30k) San Antonio - Oklahoma City 101-74 (Duncan 21k, 9s, Parker 14k, 10a / Durant 16k) Utah - Memphis 98-92 (Millsap 22k, 10s, Williams 19k / Randolph 27k, 16s) Chicago - Cleveland 100-91 (Rose 28k, 11a, Boozer 20k, 11s / Hickson 21k) Milwaukee - Dallas 99-87 (Boykins 26k, Ilyasova 16k, 17s / Barea 29k)