Košarka
0

VIDEO / Miami bolji od Orlanda, Portland od Phoenixa

Ozljeda ručnog zgloba šuterske desnice nije smetala Dwyanea Wadea da s 25 poena i sedam asistencija povede Miami do uvjerljive pobjede 104-86 protiv Orlanda u AmericanAirlines Areni.

Treću uzastopnu utakmicu Wade je prosjedio cijelu četvrtu četvrtinu dvoboja u koju su domaćini krenuli s 29 poena prednosti. Za drugu ovosezonsku pobjedu Heata protiv omjerom najbolje ekipe Jugoistočne divizije NBA lige Michael Beasley je dodao 22 poena, a Quentin Richardson i Dorrell Wright su ubacili svaki po 11. Centar Magica Dwight Howard postigao je 17 poena uz 14 skokova za momčad koja je u ovu utakmicu ušla s 12 pobjeda iz posljednjih 14 utakmica protiv Miamija.

Petnaest poena prednosti imali su košarkaši Phoenix Sunsa u Rose Gardenu u trećoj četvrtini, no domaći su Portland Trail Blazersi u konačnici slavili 105-102 pobjedu. Najzaslužniji za nju bio je 21-godišnji šuter Portlanda Jerryd Bayless s rekordom karijere od 29 ubačenih koševa, od čega i tri slobodna bacanja u posljednjih devet sekundi utakmice. Za Sunse, koji su prvi put od početka 2004. godine izgubili šest uzastopnih gostujućih susreta, 27 poena uz 11 skokova ubacio je Amare Stoudemire.

Tek treću pobjedu u posljednjih četrnaest utakmica upisali su Chicago Bullsi svladavši New York Knickse 98-89 u svom United Centru. Nadoknadili su pritom 17 poena minusa iz treće četvrtine susreta. Knicksi, koji su u prvom poluvremenu puknuli za NBA ligu rekordnih 29 trica (pogodili devet), su pali nakon 15-2 serije u posljednjoj dionici utakmice. Za tri poena su gađali 16/47, za dva 15/39. Rekord NBA lige po broju ispucanih trica na jednoj utakmici je 49, a postavili su ga igrači Dallas Mavericksa 1996. godine. Pobjede Bullsa ove su sezone rijetkost, a do ove je domaćine predvodio Luol Deng s 24 poena i 13 uhvaćenih lopti.

NBA liga, četvrtak:

Portland Trail Blazers - Phoenix Suns 105-102 (Bayless 29p, 4a, Roy 27p, 8s, 4a / Stoudemire 27p, 11s) Miami Heat - Orlando Magic 104-86 (Wade 25p, 7a, 3bl, Beasley 22p, 8s / Howard 17p, 14s) Chicago Bulls - New York Knicks 98-89 (Deng 24p, 13s, 5a, Salmons 20p, 7s, 4a, 4il / Duhon 18p, 7a)