Košarka
0

Memphis do pobjede odveo protupožarni alarm

Košarkaši Detroit Pistonsa napokon su pronašli momčad koja je u jednako slaboj formi kao i oni sami, te su pobjedom u Washingtonu kod Wizardsa prekinuli niz od trinaest uzastopnih poraza.

Bilo je 99-90 za gostujući sastav kojem je ova utakmica odlučivala o izjednačavanju negativnog klupskog rekorda kad su u pitanju zaredani porazi.

Prošlo je mjesec dana od posljednje Detroitove pobjede ostvarene 12. decembra prošle godine protiv Golden State Warriorsa, a novom su svoj omjer slavlja i poraza popravili na još uvijek skromnih 12-25 i izbjegli ponavljanje negativnih serija iz sezona 1979/80 i 1993/94. Charlie Villanueva ubacio je 23 koša i dodao devet skokova, te se od igrača s klupe prometnuo u junaka utakmice protiv Wizardsa koji do daljnjeg ne mogu računati na najveću uzdanicu Gilberta Arenasa. NBA liga ga je, podsjetimo, suspendirala do daljnjeg zbog incidenta s oružjem u svlačionici svoje ekipe.

Poraz su upisale i dvije ekipe iz Los Angelesa. Prvaci Lakersi "pali" su u San Antoniju gdje su Spursi slavili uvjerljivu 105-85 pobjedu uz još jednu "tihu" večer Kobea Bryanta. Vođa Lakersa ubacio je 16 koševa, te zbog boli u leđima nije odigrao posljednju četvrtinu u trećem porazu tima u posljednja četiri susreta. Također, utakmicu je za prvake propustio španski centar Pau Gasol, što se itekako osjetilo na parketu. Tim Duncan s 25 poena i 13 skokova, te po četiri asistencija i blokade bio je najbolji kod domaćina.

Gasol je zato vodio glavnu riječ u Memphisu gdje su Grizzliesi savladali LA Clipperse 104-102. Riječ je o Marcu Gasolu, Pauovom mlađem bratu koji je s 24 koša i 15 skokova odveo svoju ekipu do slavlja protiv Clippersa, drugog u njihovoj trećem međusobnom ogledu ove sezone. Sastav iz Los Angelesa u dobroj je formi, u Memphis su stigli s četiri vezane pobjede, a Baron Davis odigrao je i ovog puta svestranu utakmicu začinivši je triple-double učinkom od 27 poena, te po 12 skokova i asistencija. Imao je i pet osvojenih lopti, no izostanak Chrisa Kamana, startnog centra tima, previše se osjetio da bi ekipa slavila. Premda je itekako za to imala šanse i ko zna šta bi se dogodilo da utakmica nije imala prekid dug 36 minuta pri vodstvu Clippersa 89-77 krajem treće četvrtine. Do odgode je došlo zbog sloma protupožarnog sistema, nakon čega je FedEx Forum morao biti ispražnjen, a kad su se igrači vratili na parket Memphis je serijom 27-13 otišao do pobjede.

Triple-double Davisa je njegov deseti u karijeri i prvi nakon dvije godine. Također, i prvi za Clipperse od 26. januara 2003. kada je do istog ostvarenja stigao Elton Brand.

Stephen Jackson ubacio je 43 poena (od čega 16 u zadnjoj četvrtini) i imao osam skokova u pobjedi 102-94 Charlotte Bobcatsa protiv Houston Rocketsa. Osobni mu je to rekord karijere, ujedno i najviše što je jedan igrač ubacio u dresu Bobcatsa.

Uz 30 koševa i 16 uhvaćenih lopti Dwighta Howarda Orlando Magic je savladao Sacramento Kingse na gostovanju. Bilo je 109-88.

NBA liga, utorak:

Charlotte Bobcats - Houston Rockets 102-94 (Jackson 43p, 8s, Diaw 19p, 7s, 6a, 4il / Scola 18p, 14s, 4a) Washington Wizards - Detroit Pistons 90-99 (Jamison 31p, 10s / Villanueva 23p, 9s, Stuckey 19p, 6s, 11a) Memphis Grizzlies - LA Clippers 104-102 (Gasol 24p, 15s, Gay 24p, 6s / Davis 27p, 12s, 12a, 5ol) San Antonio Spurs - LA Lakers 105-85 (Duncan 25p, 13s, 4a, 4bl, Parker 22p, 6a / Bynum 23p, 8s) Sacramento Kings - Orlando Magic 88-109 (Casspi 11p, 11s, 5a / Howard 30p, 16s, 5a, 3bl, Pietrus 18p, 10s)