NBA
6

Luka Dončić nosio Dallas do gostujuće pobjede kod Charlottea, važan trijumf Bostona

Luka Dončić (Foto: AFP)
Ekipa Dallasa upisala je uvjerljivu pobjedu na gostovanju kod Charlottea rezultatom 122:84, a najbolji pojedinac Mavericksa opet je bio sjajni Slovenac Luka Dončić.

Već nakon prvog poluvremena bilo je jasno da će Dallas doći do sigurne pobjede. Prvu četvrtinu Mavericksi su riješili u svoju korist rezultatom 42:26, a do poluvremena su nastavili efikasnu igru u napadu i na pauzu su otišli s prednošću od 24 poena razlike.

Da se Hornetsi ne mogu vratiti u meč bilo je jasno na početku drugog poluvremena kada je Dallas nastavio dobru igru u napadu ne dozvolivši protivniku da u bilo kojem trenutku ugrozi njihovu prednost, a na kraju su upisali pobjedu s velikih 38 razlike.

Najbolji pojedinac u pobjedničkoj ekipi opet je bio Luka Dončić koji je za 22 minute na parketu postigao 18 poena, imao je četiri asistencije i deset skokova. Pratio ga je Jr. Smith sa 18 poena i sedam asistencija, a 17 poena ubacio je i Barnes.

Važnu pobjedu upisala je ekipa Bostona koja je u svom TD Gardenu porazila Minnesotu rezultatom 115:102, a do pobjede ih je nosio Hayward koji je za 32 minute ubacio 35 poena. Wiggins je u gostujućem timu postigao 31 poen.

Sjajni Joel Embiid nosio je Philadelphiju do gostujuće pobjede protiv Phoenixa rezultatom 132:127. Embiid je postigao 42 poena uz 18 skokova, dok je na drugoj strani Booker ubacio 37 poena.

Ostali rezultati:

Cleveland - Miami 92:117 Washinghton - Atlanta 114:98 Brooklyn - New Orleans 126:121 Chicago - Orlando 84:112 Memphis - Detroit 94:101 LA Lakersi - Oklahoma 100:107