Košarka
0

Liga za prvaka: Igokea sa 33 poena razlike savladala Mladost u Mrkonjić Gradu

U 7. kolu Lige za prvaka Bosne i Hercegovine Igokea je u gostma ubjedljivim rezultatom 89:56 slavila protiv Mladosti iz Mrkonjić Grada.

Tim iz Aleksandrovca nastavio je stopostotan učinak u Ligi za prvaka, dok je Mladost upisala treći poraz i nalazi se na drugom mjestu tabele iza Igosa.

Domaći tim je poprilično dobro igrao u prvoj četvrtini koja je završila 17:13 za Igokeu. Mladost je u 16. minuti imala i prednost od dva poena razlike (25:23), ali se Igokea brzo vratila i nastavila u sjajnom ritmu do konačne pobjede.

Svilar (12), Jeremić (11) i Đuranović (11) bili su jedini igrači sa dvocifrenim učinkom u redovima domaćeg tima, dok je na drugoj strani pet igrača imalo dvocifreni učinak, a najviše poena ubacio je Albijanić, ukupno 18.