Košarka
3

Liga za prvaka: Gajić predvodio Sparse do pobjede nad Leotarom, Igokea pregazila Kakanj

U 3. kolu košarkaške Lige za prvaka Bosne i Hercegovine Sparsi su na domaćem parketu rezultatom 74:59 savladali Swisslion Leotar.

Sparsi su imali problema tokom prve četvrtine koja je na kraju pripala gostima (22:17). Potom je uslijedio preokret domaćeg tima koji je na poluvrijeme otišao sa prednošću 40:36. Nakon toga Leotar je u samo jednom trenutku imao prednost (45:43) i Sparsi su slavili sa konačnih 74:59.

Sparse je predvodio sjajni Gajić sa 28 poena i sedam skokova, a zapažen učinak imao je i Glogovac koji je ubacio 16 poena. Na drugoj strani 19 poena upisao je Šakotić.

Visoku pobjedu upisala je Igokea u gostima protiv Kaknja. Tim iz Aleksandrovca slavio je rezultatom 85:58 i još jednom pokazao koliko je snažniji u odnosu na ostale bh. klubove pošto je Kakanj osvajač Lige 12.

Igokea je vodila tokom cijelog meča, ali razlika nije bila ubjedljiva sve do posljednje četvrtine u koju je Igokea ušla sa prednošću 59:48, a onda je serijom 26:10 stigla do konačnog rezultata 85:58.

Delalić (13), Palavra (12) i Boljkovac (11) bili su jedini igrači sa dvocifrenim učinkom u domaćem timu. Kod gostiju, najviše poena, ukupno 21, ubavio je Radivojević.