Košarka
0

Liga 12: Mladost jedina slavila u gostima, Široki ubjedljiv protiv Slobode

(Foto: HKK Široki Brijeg Facebook stranica)
U derbiju 6. kola Lige 12 Široki je na svom terenu sa 76:57 savladao Slobodu i nastavio utrku sa Sparsima. Od svih šest današnjih mečeva jedino je u Bijeljini slavio gost. Mladost je bila bolja od Građanskog (68:65).

Široki je na domaćem terenu ubjedljivo slavio protiv Slobode. Već od prve četvrtine se vidjelo da će domaći teško ispustiti pobjedu. Nakon deset minuta igre bilo je 19:14, a na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 41:30.

Meč je riješen u trećoj četvrtini koja je u potpunosti pripala Širokom (21:9) tako da je Sloboda u posljednju četvrtinu ušla sa zaostatkom od 23 poena. Tuzlaci su do kraja za četiri poena smanjili razliku, a konačan rezultat bio je 76:57.

Sa 13 poena najbolji strijelci za Široki bili su Jure Zubac i Andrija Ćorić, dok je u redovima Slobode 14 poena ubacio Mihailo Sekulović.

Varda je kao domaćin savladala Radnik iz Bijeljine rezultatom 64:60 i tako mu nanijela šesti poraz. Đorđe Dželetović je upisao 18 poena za Vardu po čemu je bio najbolji, a za Radnik je najviše ubacio Miroslav Radić, ukupno 16.

Jedina ekipa koja je u gostima upisala pobjedu je Mladost iz Mrkonjić Grada koja je odlično otvorila sezonu i ovo im je već peta pobjeda. Oni su sa 68:65 pobijedili ekipu Građanskog iz Bijeljine. Vladimir Vranić je upisao 17 poena za domaće. Na drugoj strani Vojin Svilar je zabilježio učinak od 21 poena.

Rezultati 6. kola Lige 12:

Zrinjski - Bošnjak 80:73 Kakanj - Swisslion Leotar 77:64 Spars - Student 88:80 Široki - Sloboda 76:57 Građanski - Mladost 65:68 Varda - Radnik Bijeljina 64:60