Košarka
0

Liga 12: Domaće pobjede Zrinjskog i Slobode

Sloboda savladala Student u Mejdanu (Foto: Darko Zabuš/Klix.ba)
Pobjedama Zrinjskog nad Vardom (88:69) i Slobode nad Studentom (76:73) kompletirano je 10. kolo Lige 12.

Sloboda je u Mejdanu prekinula seriju loših rezultata i slavila protiv Studenta iz Mostara koji je imao niz od tri vezane pobjede. Utakmica je bila poprilično izjednačena.

Prva četvrtina pripala je gostima. Bilo je 21:18 za Mostarce. Potom su igrači Slobode do poluvremena preokrenuli na 40:38. U trećoj četvrtini gosti su ponovo zaigrali jako dobro i u posljednjih deset minuta ušli su sa poenom razlike. Ipak, Tuzlaci su se uspjeli vratiti i slaviti sa konačnih 77:73.

Slobodu je predvodio odlični trio Sinadinović-Hasandić-Sekulović koji je postigao 60 poena, dok je na drugoj strani još jednu odličnu partiju pružio Ismet Sejfić koji je ubacio 21 poen.

Zrinjski je na domaćem terenu upisao četvrtu pobjedu savladavši Vardu rezultatom (88:69). Ljubo Šamadan je ubacio 20 poena za Mostarce, dok je Vardu sa 25 poena predvodio Đorđe Dželetović.

1. Mladost 9-1