Košarka
3

VIDEO / Lakersima triler protiv Warriorsa, Bryant povrijedio Ahilovu tetivu

Kobea Bryant (Foto: AFP)
Košarkaši Los Angeles Lakersa napravili su korak bliže doigravanju tijesnom domaćom pobjedom nad Golden State Warriorsima 118-116, ali su u utakmici izgubili Kobea Bryanta.

Iako je Bryant susret završio s 34 koša, veći dio drugog poluvremena odigrao je s očitim bolovima u lijevoj nozi. Odmah nakon susreta Lakersi su objavili kako je Bryantu vjerojatno pukla Ahilova tetiva, a težina povfrede definitivno će biti poznata tokom dana nakon magnetske rezonance.

"Ne mogu hodati. Pokušao sam opteretiti petu, ali nisam mogao", komentirao je Bryant nakon susreta.

Peti najbolji strijelac NBA-a svih vremena ostao je u utakmici sve do tri minute i 6 sekundi prije kraja usprkos očitim problemima s kretanjem. Lakersi su u završnici susreta i bez Bryanta tako uspjeli iščupati pobjedu, a nosili su ih Pau Gasol koji je sa 26 koševa, 11 skokova i 10 asistencija ostvario šesti triple-double u karijeri, te Dwight Howard s 28 koševa i 7 skokova. Kod Warriorsa je briljirao Stephen Curry sa 47 koševa (trice 9-15), od čega je njih 22 ubacio u prvoj četvrtini, a 32 u prvom poluvremenu.

Pobjedu je sinoć upisala i Utah koja je u Salt Lake Cityju slavila 107-100 nad Minnesotom, te tako zadržala minimalan zaostatak u borbi s Lakersima za doigravanje. Al Jefferson upisao je 40 koševa i 13 skokova i vodio Džezere do trijumfa, a 29 je koševa ubacio u drugom poluvremenu. Mo Williams i Randy Foye dodali su svaki po 16, dok je kod Timberwolvesa prednjačio J.J. Barea sa 23 koša.

Bila je ovo posljednja domaća utakmica u sezoni za Utah koju do kraja još čekaju gostovanja kod Minnesote i Memphisa, dok Lakersi imaju domaće oglede protiv San Antonija i Houstona. U slučaju identičnog omjera Lakersa i Jazza na kraju sezone, u doigravanje će Jazz zbog boljeg međusobnog omjera.

Miami Heat je u svojoj American Airlines Areni savladao Boston 109-101 u utakmici u kojoj su se aktuelnim prvacima u roster vratile tri najveće zvijezde, LeBron James, Dwyane Wade i Chris Bosh, dok su kod Celticsa izostali Kevin Garnett i Paul Pierce koje je trener Doc Rivers odlučio odmoriti. Heat je do slavlja vodio James sa 20 koševa, 9 skokova i 6 asistencija, a klupa domaćeg sastava ubacila je ukupno 52 koša. Kod Bostona je najbolji sa 25 koševa i 8 skokova bio Jeff Green.

Dvije vodeće ekipe Zapadne konferencije nastavile su "mrtvu utrku" za broj 1, pa je tako Okolahoma City Thunder slavio na gostovanju kod Portlanda 106-90, dok je San Antonio kod kuće savladao Sacramento 108-101. Iako je igrao tek drugi put u posljednjih pet utakmica, Spurse je predvodio Tony Parker sa 22 koša i 11 asistencija, dok je Thunder slavio na krilima Russella Westbrooka koji je 17 od svoja 33 koša ubacio u trećoj četvrtini. Thunder je ovom pobjedom, te porazom Denvera na gostovanju kod Dallasa osigurao treći uzastopni naslov Sjeverozapadne divizije.

Do 14. pobjede u posljednjih 15 ogleda New York Knicksi su došli na gostovanju kod Clevelanda sa 101-91 u susretu u kojem su Carmelo Anthony i J.R. Smith svaki ubacili po 31 koš, dok je Brooklyn gostujućom pobjedom nad Indianom 117-109 osigurao najmanje četvrtu poziciju na Istoku u doigravanju.

Do četvrte pobjede u posljednjih pet susreta Netse su vodili Deron Williams sa 33 koša i 14 asistencija, te Brook Lopez i Joe Johnson koji su svaki zabili po 24 koša. Najbolji kod Pacersa sa 26 koševa i 9 skokova bio je David West, dok je Paul George postigao 21 koš.

NBA liga, petak:

Toronto - Chicago 97-88 (Johnson 24k, 9s, Gay 23k / Boozer 19k, 12s)

Indiana - Brooklyn 109-117 (West 26k, 9s / Williams 33k, 14a, Lopez 24k) Washington - Philadelphia 86-97 (Wall 24k, 7a / Holiday 22k, 7a, Young 18k, 13s) Atlanta - Milwaukee 109-104 (Teague 24k, 10a, Smith 24k / Ellis 27k, 17a) Detroit - Charlotte 113-93 (Jerebko 21k, 8s / Walker 28k) Miami - Boston 109-101 (James 20k, 9a, 6s, Lewis 19k / Green 25k, 8s) Cleveland - New York 91-101 (Irving 31k / Anthony 31k, 14s, Smith 31k) Houston - Memphis 78-82 (Harden 30k, 7a, 6a / M. Gasol 15k, 12s, Randolph 15k) New Orleans - LA Clippers 93-96 (Gordon 25k / Griffin 20k, Paul 17k, 14a) Dallas - Denver 108-105, produžetak (Nowitzki 22k, 10s, Carter 22k, 12s, 7a / Chandler 18k, 9s) San Antonio - Sacramento 108-101 (Parker 22k, 10a, Duncan 18k / Cousins 19k, 12s) Utah - Minnesota 107-100 (Jefferson 40k, 13s, 6a, Foye 16k / Barea 23k)

Portland - Oklahoma City 90-106 (Barton 18k, 7s / Westbrook 33k, Jackson 17k) LA Lakers - Golden State 118-116 (Bryant 34k, Gasol 26k, 11s, 10a / Curry 47k, 9a)