Košarka
0

Lakersi vrlo dobri i bez Kobea Bryanta

Stephen Curry ostvario je prvi triple-double učinak u svojoj "rookie" karijeri, a tim Golden State Warriorsa pritom je prekinula niz od devet uzastopnih poraza.

Sedmi izbor prošlogodišnjega drafta odigrao je utakmicu karijere ubacivši 36 poena, uhvativši deset lopti pod obručima i podijelivši ih 13 saigračima za koš. Uz rekord karijere Anthonyja Tollivera (29 poena) i vrlo dobrog Anthonyja Morrowa (26 koševa, 10 skokova, šest asistencija) Warriorsima je to bilo i više nego dovoljno da savladaju Los Angles Clipperse, a bilo je 132-102.

Od odlaska Mikea Dunleavyja s klupe Clippersa, sastav kojeg trenutno vodi Kim Hughes na omjeru je 0-3.

Još je jedan "rookie" ispisao pobjedu svoje ekipe u srijedu u NBA ligi. Riječ je o zamjenskom playmakeru New Orleans Hornetsa (Paul ozlijeđen), Darrenu Collisonu koji je 13 od svojih 25 poena ubacio u posljednjoj četvrtini susreta protiv Boston Celticsa. U pobjedi 93-85 dodao je još devet asistencija, ali i deset izgubljenih lopti. Ray Allen zbog povrede leđa nije nastupio za gostujući sastav koji je na poluvremenu imao prednost od dvanaest koševa (55-43).

Furiozna prva četvrtina utakmice bila je dovoljna Orlando Magicu da savlada Chicago Bullse u United Centeru 107-87. Nakon uvodnih dvanaest minuta bilo je 41-17 za gostujuću momčad za koju je najbolje odigrao centar Dwight Howard s 18 ubačenih koševa i 14 uhvaćenih lopti. Orlandu, kojem predstoji derbi Istoka protiv Clevelanda, bila je to deseta pobjeda u posljednjih dvanaest utakmica.

Nazr Mohammed zakucao je 5.3 sekunde prije isteka vremena za pobjedu Charlotte Bobcatsa kod Minnesota Timberwolvesa (93-92). Ukupno je ubacio 21 poen, čemu je pridodao rekord sezone od 20 skokova, dok je Stephen Jackson predvodio sve strijelce na utakmici s 33 ubačena koša.

Snijeg i loše igre New Jersey Netsa privukle su u IZOD Center samo 1.016 navijača domaće ekipe koja im je potom priuštila 48. poraz u 52. utakmici sezone. Predvođeni Andrewom Bogutom (22 koša, devet skokova, četiri blokade) bolji su s 97-77 bili Milwaukee Bucksi.

I bez povrijeđenog Kobea Bryanta, koji je propustio treću uzastopnu utakmicu, Los Angeles Lakersi igraju vrlo dobro. Pobjedom 96-81 u Salt Lake Cityju prekinuli su niz od devet uzastopnih slavlja Utah Jazza, uprkos dojmljivoj igri razigravača Derona Williamsa, samo skok prekratkog od triple-double učinka (11 poena, devet skokova, 10 asistencija). Dvojac Lakersa pod koševima, Pau Gasol i Lamar Odom, nadomjestili su izostanak Bryanta kombinirano postigavši 47 koševa i 30 skokova.

Miami Heat se osladio gostujućom pobjedom u Atlanti, gdje su pali Hawksi 94-76. Dwyane Wade je ubacio 18 poena uz 11 asistencija, a Jermaine O'Neal dodao 19 koševa i deset skokova.

NBA liga, srijeda:

Atlanta - Miami 76-94 (Josh Smith 18p, 8s / Wade 18p, 4s, 11a, O'Neal 19p, 10s) Toronto - Philadelphia 104-93 (Bosh 23p, 12s, DeRozan 14p, 7s / Williams 26p, 5s) Detroit - Sacramento 97-103 (Prince 23p, 5s / Udrih 22p, 6s, Martin 26p) New Jersey - Milwaukee 77-97 (Harris 27p, 9s, 5il / Bogut 22p, 9s, 4a, 4bl, Ridnour 17p, 4s, 8a) New Orleans - Boston 93-85 (Stojaković 20p, Collison 25p, 9a, 10il, 4ol / Wallace 13p, 5s)

Minnesota - Charlotte 92-93 (Jefferson 19p, 10s / Mohammed 21p, 20s, Jackson 33p, 4s, 5a, 4il) Chicago - Orlando 87-107 (Deng 23p, 7s, 5a / Howard 18p, 14s, 5il, Carter 15p, 5s) Phoenix - Portland 101-108 (Stoudemire 24p, 9s / Blake 20p, 12s, Miller 20p, 7s, 5a, 3bl) Utah - LA Lakers 81-96 (Williams 11p, 9s, 10a / Gasol 22p, 19s, 4a, 6il, 5bl, Odom 25p, 11s) Golden State - LA Clippers 132-102 (Curry 36p, 10s, 13a, 6il, 3ol, Morrow 26p, 10s, 6a, 4il / Thornton 18p)