Košarka
0

Lakersi slomili Sunse nakon tri produžetka

Aktuelni NBA prvaci Los Angeles Lakersi imali su 21 koš prednosti u trećoj trećini domaćeg dvoboja protiv Phoenixa da bi na kraju trebali tri produžetka za konačnu pobjedu 139-137.

Sunsi su izjednačili na 101-101 manje od sedam minuta prije kraja osnovnog dijela, ali domaći su se košarkaši serijom 9-0 ponovno odlijepili. No, ni to im nije bilo dovoljno da mirno privedu utakmicu kraju. Dopustili su gostima da se još jednom vrate, a onda je krenula prava zabava za gledatelje u Staples Centeru.

Na kraju su stvar u svoje ruke u posljednje dvije minute trećeg produžetka preuzeli Kobe Bryant, što je i bilo očekivano, ali i odbrambeni specijalista Ron Artest, koji je u tom kratkom periodu ubacio iznimno važnih pet od svojih ukupno 18 koševa. Bryant je dvoboj zaključio s 42 poena, što mu je rekord sezone, a do triple-doublea mu je nedostajala samo jedna asistencija, budući da je na koncu imao 12 skokova i devet dodavanja za koš. Osobni rekord sezone ubilježio je i Lamar Odom s 29 poena i 16 skokova, a vrijedi istaknuti i učinak Paua Gasola (24 poena, 13 skokova).

Channing Frye, koji je odigrao čak 57 minuta, bio je prvo ime kod Phoenixa s 32 koša i 14 skokova, a Steve Nash je dodao 19 poena i 20 asistencija, a Marcin Gortat 24 ubačaja i 16 uhvaćenih lopti.

Lakersi su odigrali tek četvrtu utakmicu koja je otišla u treći produžetak nakon što su se 1960. preselili u Los Angeles, ujedno prvu domaću takvu nakon 1969. Spomenimo i da aktuelni prvaci sada imaju 13 pobjeda u 14 utakmica nakon All-Stara, forma im je očito u usponu kako se bliži doigravanje.

Chicago se vratio na vrh Istočne konferencije nakon pobjede kod Atlante sa 114-81. Bullsi su bili toliko uvjerljivi da su cijelu posljednju četvrtinu mogli odmarati startnu petorku. Dovoljno će reći podatak da su postavili rekorde sezone s 41 poenom u drugoj četvrtini i 72 koša u prvom poluvremenu. Najbolji je u toj priči s 30 koševa i deset asistencija bio Derrick Rose, a najbliži mu je s 27 koševa po učinku bio Luol Deng.

NBA liga, utorak:

Atlanta - Chicago 81-114 (Teague 20k / Rose 30k, 10a, Deng 27k) Portland - Washington 111-76 (Wallace 28k, 8s, Batum 22k, 12s / Crawford 12k) LA Lakers - Phoenix 139-137, produžeci (Bryant 42k, 12s, 9a, Odom 29k, 16s / Frye 32k, 14s, Gortat 24k, 16s)