NBA liga
4

Lakersi poslije velikog preokreta savladali očajne Bullse

U NBA ligi sinoć je na rasporedu bila samo jedna utakmica, a u njoj su Los Angeles Lakersi savladali Chicago Bullse rezultatom 103:94.

Nakon lošeg prvog poluvremena za domaćina, u nastavku je bila posve drugačija priča i Lakersi su stigli do preokreta i glatke pobjede.

Tako su Bullsi propustili priliku doći do rijetke pobjede, vodili su na poluvremenu s visokih 56:42, tokom susreta imali su i vodstvo od 19 razlike, ali nisu znali zadržati tu prednost.

Kyle Kuzma predvodio je Lakerse s 22 poena i pet asistencija, Caldwell-Pope dodao je 21 poen i devet skokova, a Julius Randle deset poena uz deset skokova.

Na drugoj strani, Denzel Valentine ubacio je 17 poena uz devet skokova, Antonio Blakeney dodao je 15 poena, a Lauri Markkanen 13 poena uz 14 skoka.

Bratski centarski dvoboj pripao je Robinu Lopezu koji je ubilježio 14 poena, a Brook je imao tek četiri poena uz šut 2/10.