NBA liga
2

Lakersi nakon dramatične završnice pobijedili Celticse, meč obilježile sudije

Košarkaši Lakersa pobijedili su u Los Angelesu ekipu Boston Celticsa rezultatom 114:112 te su tako došli do petog uzastopnog trijumfa u NBA ligi.

Domaći su odmah krenuli žestoko i nakon prve četvrtine imali su devet poena prednosti. Celticsi se bude do odlaska na odmor i ponovo vraćaju utakmicu u egal.

U nastavku meča nijedna ekipa nije uspjela napraviti veću seriju i odlijepiti se, a na kraju je uz dosta sreće i spretnosti domaći tim nakon dramatične završnice došao do pobjede protiv velikog rivala.

Najbolji u redovima Lakersa bio je Davis s 32 poena i 13 skokova, dok je James imao 29 poena, devet asistencija i osam skokova. Najbolji kod Celticsa bio je Tatum s 41 poenom i pet skokova.

Inače, na meču je viđeno nekoliko kontroverznih sudijskih odluka, a jedna od njih se dogodila u drugoj četvrtini, kada je Howardova blokada, koja je došla nakon što je lopta udarila o tablu, bila priznata.

Lakersi su i dalje prva ekipa na Zapadnoj konferenciji sa 43 pobjede i 12 poraza, dok su Celticsi treći na Istoku s omjerom 39-17.

Od sinoćnjih utakmica vrijedi izdvojiti i pobjedu Denver Nuggetsa protiv Minnesota Timberwolvesa rezultatom 128:116. Kod domaćih su dominirali Millsap s 25 poena, srbijanski košarkaš Jokić je postigao poen manje, dok je kod Minnesote najbolji bio Martin s 19 poena.

Rezultati:

Los Angeles Lakers - Boston Celtics 114:112 Toronto Raptors - Indiana Pacers 127:81 Denver Nuggets - Minnesota Timberwolves 128:116 Chicago Bulls - Washington Wizards 126:117 Oklahoma City Thunder - San Antonio Spurs 131:103 Golden State Warriors - New Orleans Pelicans 101:115 Portland Trail Blazers - Detroit Pistons 107:104