Dominirali na parketu
6

Lakersi na krilima Davisa poveli protiv Heata u finalu NBA lige

D. B.
U prvoj utakmici finala NBA lige Los Angeles Lakersi su stekli prednost pobijedivši Miami Heat.

Lakersi su bili bolji većim dijelom utakmice, nakon prve četvrtine su vodili 31:28, a na poluvremenu su imali prednost 65:48. Na kraju treće dionice je bilo 93:67, a to je prednost koju ekipa Miamija u posljednjoj četvrtini nije mogla nadoknaditi iako ju je riješila u svoju korist (31:23), nego je samo ublažila poraz od dominantnih Lakersa. Na kraju je bilo 18 poena razlike za ekipu iz Los Angelesa, pobijedili su rezultatom 116:98.

Do trijumfa ih je vodio Anthony Davis sa 34 poena, a LeBron James je susret završio s 25 poena. Najbolji u ekipi Miamija bio je Jimmy Butler koji je ubacio 23 poena, ali se i povrijedio.

Također, povrijedio se još jedan košarkaš Heata, a to je Goran Dragić.