NBA liga
0

Lakersi jedva, Celticsi opet poraženi

Lanjski finalisti doigravanja za NBA prvaka, košarkaši Los Angeles Lakersa i Boston Celticsa, na nedojmljiv su način završili 2010. godinu.

Lakersi su u svom Staples Centeru, iako nijednom tokom dvoboja nisu gubili, jedva slomili otpor mlade ekipe Philadelphia 76-ersa pobijedivši na kraju 102-98. Koš odluke zabio je Kobe Bryant iz skok-šuta minutu i 15 sekundi prije kraja utakmice.

Najbolji domaći košarkaš dominirao je dvobojem s 33 koša i 12 asistencija.

Povredama načeti Celticsi, bez svog lidera Kevina Garnetta i statistički najkorisnijeg igrača, razigravača Rajona Ronda, ali i bez važnih Kendricka Perkinsa i Delontea Westa, nisu u svojoj dvorani uspjeli dobiti New Orleans Hornetse, nejaki gostujući sastav iz Louisiane koji je slavio tek treći put u posljednjih sedam utakmica.

Ključan je koš ubacio Trevor Ariza zabivši tricu minutu i 34 sekunde prije kraja dvoboja, dok je David West četiri od svojih 19 koševa zabio u posljednjoj minuti utakmice. Najbolji je u redovima pobjednika ipak bio razigravač Chris Paul s 20 koševa i 11 asistencija.

Ray Allen predvodio je Celtise s 18 koševa, ali i promašio tricu iz očaja u zadnjim sekundama.

Boston je nakon 14 uzastopnih pobjeda u negativnoj seriji od tri poraza u četiri posljednje utakmice.

Do 12. je pobjede u 14 posljednjih utakmica došao sastav Chicago Bullsa, koje je Carlos Boozer s 20 koševa i 15 skokova predvodio do domaće pobjede nad New Jerseyjem 90-81.

Domaći je Thunder u Oklahoma Cityju nadigrao Arlantu 103-94. Kevin Durant zabio je, po običaju, najviše kod domaćih (33 koša, ove sezone rekordnih pet trica), ali je bolji učinak od njega ostvario vršnjak mu (22) na poziciji beka, Russel Westbrook. Upisao je izvrsni bek triple-double s 23 koša te po deset skokova i asistencija.

NBA liga, petak:

Chicago – New Jersey 90-81 (Boozer 20k, 15s / Lopez 19k, 8s) Charlotte – Golden State 95-96 (Jackson 22k, 6s / Ellis 25k) Boston – New Orleans 81-83 (Allen 18k, 6s / Paul 20k, 5s, 11a) Indiana – Washington 95-86 (Collison 18k, 6a / Wall 25k) Houston – Toronto 114-105 (Budinger 22k, 5s / DeRozan 37k)

Oklahoma City – Atlanta 103-94 (Durant 33k, Westbrook 23k, 10s, 10a / Crawford 26k) Phoenix – Detroit 92-75 (Carter 19k, 8s / Gordon 19k, 6s) LA Lakers – Philadelphia 102-98 (Bryant 33k, 12a / Holiday 19k, 11a)