NBA liga
6

Lakersi i dalje bez pobjede, svladali ih Clippersi

Tim LA Clippersa pobijedila je u gradskom derbiju NBA lige u petak LA Lakerse 105-95. Lakersi i nakon tri utakmice ne znaju za pobjedu.

Ako tome pribrojimo i utakmice u predsezoni, Lakersi su pretrpjeli 11 poraza bez da su ikoga pobijedili!

"Treba nam ta pobjeda, naravno da nam treba. Zbog toga je Kobe Bryant proveo toliko minuta na parketu, previše minuta", veli trener Lakersa Mike Brown.

Bryant je igrao 43 minute. Ubacio je 40 poena, uz šut 14-23 iz igre (trice 2-3),10-10 slobodna bacanja, te dodao 6 skokova, ali i šest izgubljenih lopti. Dwight Howard je dodao 13 koševa i 8 skokova. Steve Nash nije igrao zbog povrede lijeve noge.

Lakersi su prvi puta u 34 godine krenuli u sezonu s omjerom 0-3. Ovo im je četvrti puta u historiji da su krenuli s tri poraza u prve tri utakmice.

Jamal Crawford ubacio je 21 poen za Clipperse, koji su na omjeru 2-0. Chris Paul je imao 18 koševa i 15 asistencija.

New York Knicksi, koji su prvi nastup u ligi trebali imati u četvrtak protiv Brooklyn Netsa, ali je utakmica odgođena zbog uragana Sandy koji je pogodio Istočnu obalu, pred 19.000 gledatelja su slavili u Madison Square Gardenu protiv aktualnog prvaka Miamija 104-84. Raspoloženi domaćini vodili su nakon prve četvrtine sa 33-17, a predvodio ih je Carmelo Anthony s 30 koševa i 10 skokova. Iz igre je pogodio 10 od 28 lopti (trice 4-8). Posebno je upečatljivo da su Knicksi stigli do uvjerljive pobjede uz samo 43 posto šuta.

"Zadnjih dana nismo niti znali hoće li se utakmica igrati. Prije utakmice smo saznali da je otkazan Njujorški maraton. Morali smo dati najbolje od sebe za Njujorčane koji su nas došli bodriti. Morali smo im dati nekoliko sati mira i zadovoljstva. To je najmanje što smo mogli učiniti", komentirao je Anthony.

LeBron James predvodio je Miami s 23 koša. Dwyane Wade dodao je 15 poena.

Brandon Jennings predvodio je s 21 košem, 13 asistencija i šest ukradenih lopti ekipi Milwaukeeja, koja je u potpunosti nadigrala Celticse u Bostonu i slavila sa 99-88. Bucksi su prethodnih pet prvih utakmica u novoj sezoni izgubili, ali su iznenađenjem u Bostonu prekinuli taj niz. Kod domaćina su bolji od ostalih bili Kevin Garnett s 15 koševa i Rajon Rondo s 14 uz 11 asistencija.

Nakon transfera iz Oklahoma Cityja, James Harden se nameće kao vođa momčadi Houston Rocketsa, koji su slavili 109-102 kod Atlante. Harden je u 40 minute igre ubacio 45 poena, uz šut 14-19 iz igre (trice 2-4) i 15-17 iz slobodnih bacanja. Dodao je 7 skokova. Jeremy Lin je imao 21 koš, 10 skokova i 7 asistencija. Lou Williams je u svom debiju za Hawkse ubacio 22 koša, Josh Smith 18 uz 10 skokova.

Hardenovu ulogu najboljeg igrača s klupe u Oklahoma Cityju je naslijedio Kevin Martin, koji je postigao 19 koševa (trice 3-3) u domaćoj pobjedi 106-92 protiv Portlanda. Russell Westbrook ubacio je 32 poena za Oklahoma City, koji je četvrtu sezonu zaredom dobio prvu utakmicu pred svojim navijačima, a Kevin Durant je dodao 23 koša i 17 skokova. LaMarcus Aldridge je predvodio Blazerse sa 22 koša i 15 skokova. Damian Lillard je dodao 21 uz sedam asistencija.

NBA liga, petak:

Charlotte – Indiana 90-89 (Stephenson 15 k, 6 s / Walker 30 k, 5 s) Orlando – Denver 102-89 (Davis 29 k, 10 s / Gallinari 23 k, 8 s) Atlanta – Houston 102-109 (Williams 22 k, 5 a / Harden 45 k, 7 s, Lin 21 k, 10 sk, 7 a) Boston – Milwaukee 88-99 (Garnett 15 k, Rondo 14 k, 11 a / Jennings 21 k, 13 as) Cleveland – Chicago 86-115 (Irving 15 k, Varejao 12 k / Boozer 19 k, 7 s, 6 a, Hamilton 19 k, Robinson 16 k, 12 a) Minnesota – Sacramento 92-80 (Barea 21 k / Thomas 20k) New Orleans – Utah 88-86 (Lopez 19k, 7 s, Anderson 19 k, 6 s / Foye 20 k) New York – Miami 104-84 (Anthony 30 k, 10 s / James 23 k, 7 s, 5 a) Oklahoma City – Portland 106-92 (Westbrook 32 k, 5 sk, 6 a, Durant 23 k, 17 s / Aldridge 22 k, 15 s, Lillard 21 k, 7 a) Phoenix – Detroit 92-89 (Gortat 16 k, 16 s, Beasley 16 k, 7 s / Prince 18 k, Knight 13 k, 5 s, 10 a

Golden State – Memphis 94-104 (Curry 26 k, 5 sk, 7 a / Conley 21 k, 7 a, Gasol 21 k, 6 s, 5 a) LA Lakers – LA Clippers 95-105 (Bryant 40 k, 6 s / Crawford 21 k, Paul 18 k, 6 s, 15 a)