Košarka
0

Lakersi i Celticsi pobjednički

Aktualni prvaci NBA lige, košarkaši Los Angeles Lakersa, upisali su i petu uzastopnu pobjedu, te 16. u posljednjih 17 utakmica, u svom Staples Centru protiv Oklahoma Cityja 111-108.

Kobe Bryant zabio je 40 koševa, pridodao im 8 skokova i šest asistencija, Pau Gasol pridodao je 15 koševa i 11 skokova za 11. uzastopno slavlje Lakersa nad Oklahoma Cityjem. Lakersi su u prvom poluvremenu zaostajali 12 koševa, u nastavku su uspjeli preokrenuti rezultat i povesti s 11 koševa, da bi prednost prokockali krajem utakmice, pa su na kraju pobjedu slobodnim bacanjima spašavali Bryant i Derek Fisher. Bryant je ove sezone u šest utakmica ubacio 40 ili više poena.

Boston Celticsi pobijedili su na domaćem parketu Indiana Pacerse 103-94 i tako došli do 22. trijumfa u 27 odigranih utakmica ove sezone. “Kelte” je do slavlja predvodio Ray Allen s 23 ubačena koša, Paul Pierce je promašio prvih deset šuteva na utakmici, ali je kasnije proradio i ubacio ukupno 21 koš (16 u zadnjoj četvrtini). Kod Pacersa, kojima je ovo bio četvrti uzastopni poraz, najbolji je bio Troy Murphy s 24 koša i 18 skokova.

Portland Trail Blazersi pobijedili su Dallas Maverickse u gostima 85-81, u utakmici u kojoj se nakon povrede desnog lakta (propustio jednu utakmicu) na parket vratio Dirk Nowitzki. Sjajni Nijemac je bio najbolji igrač svoje momčadi s 27 koševa i 9 skokova, ali nije uspio spriječiti deveti ovosezonski poraz Mavericksa (u 29 utakmica). Portland je ključnu seriju (17-3) napravio na ulazu u posljednju četvrtinu, preokrenuo tako zaostatak od šest koševa i uspio prednost zadržati do kraja. Za to su najzaslužniji Brandon Roy (23 koša) i LaMarcus Aldridge (19 koševa i 12 skokova).

Memphis Grizzliesi pobijedili su Golden State Warriorse na domaćem parketu 121-108 i tako došli do trećeg uzastopnog slavlja. Zach Randolph odigrao je najbolju utakmicu sezone ubacivši 33 koša i uhvativši 18 lopti pod obručima, dok su Marc Gasol i O. J. Mayo ubacili po 22 koša svaki. S druge strane, kod Warriorsa su se najviše istaknuli Corey Maggette s 25 i Monta Ellis s 23 koša.

NBA liga, utorak:

Charlotte – Detroit 88-76 (Wallace 29k, 12s / Stuckey 20k) Washington – Philadelphia 105-98 (Arenas 31k, 8s, Boykins 18k / Brand 18k, 12s)

Boston – Indiana 103-94 (Allen 23k, 7s, Pierce 21k / Murphy 24k, 18s) New York – Chicago 88-81 (Harrington 20k, Lee 18k, 21s / Rose 26k, Noah 10k, 21s) Memphis – Golden State 121-108 (Randolph 33k, 18s, M. Gasol 22k, 9s / Maggette 25k) Minnesota – Atlanta 87-112 (Jefferson 17k, 10s / Crawford 26k, Johnson 21k) Dallas – Portland 81-85 (Nowitzki 27k, 9s / Roy 23k, 6a, Aldridge 19k, 12s) Houston – LA Clippers 108-99 (Landry 27k, Scola 19k, 7s / Kaman 29k, 7s, Camby 12k, 19s) LA Lakers – Oklahoma City 111-108 (Bryant 40k, 8s, 6a, Gasol 15k, 11s / Durant 30k, Westbrook 21k, 13a)