Slavlje u Madridu
29

Kralj i hiljade navijača dočekali zlatne španske košarkaše

Košarkaška reprezentacija Španije u nedjelju je osvojila Svjetsko prvenstvo u Kini pobjedom protiv Argentine rezultatom 95:75, a jučer su ih u Madridu dočekali španski kralj Felipe VI i hiljade navijača.

Na prijemu u kraljevskoj palati pokazali su trofej kraljici Letiziji i kralju Felipeu, kojem je kapiten Rudy Fernandes okačio zlatnu medalju oko vrata prije fotografisanja.

Potom su španski košarkaši otvorenim autobusom prošli ulicama Madrida i otišli na doček, gdje su ih pozdravili navijači.

Marc Gasol je čak morao ispunjavati želju svih, odnosno počastiti se limenkom piva koju je ekspresno "eksirao".

Inače, Špancima je ovo druga titula svjetskog prvaka, a prvu su osvojili davne 2006. godine kada su u finalu pobijedili Grčku.

Nedjeljno finale Svjetskog prvenstva je, kako pišu španski mediji, najgledanija košarkaška utakmica u historiji Španije.