Novi težak poraz
9

Košarkaško prvenstvo BiH: Mladost zabila 138 i savladala Vogošću sa 71 poenom razlike

F. Z.
Uhapšeno pet košarkaša
Košarkaši Mladosti iz Mrkonjić Grada večeras su na svom parketu dočekali KK Vogošća iz Sarajeva, a domaćin je upisao trijumf rezultatom 138:67.

Mladost je već nakon prvih deset minuta košarke imala prednost rezultatom 28:19. Do odlaska na odmor prednost je samo rasla, a domaći košarkaši nakon 20 minuta igre imali su prednost rezultatom 62:34.

U posljednjih deset minuta utakmice domaćin je ušao sa 47 poena prednosti (97:50), a u posljednjoj četvrtini domaći košarkaši postigli su 41 poen i na kraju slavili sa 71 poenom razlike (138:67).

Domaće je do pobjede vodio Alkejsa Birovljev sa 21 postignutim poenom, dok je za Vogošću 20 poena postigao Mujo Tuljković.