Košarka
62

Košarkaški trener suspendovan nakon pobjede 161:2

Nevjerovatan rezultat zabilježen je na košarkaškoj utakmici srednjih škola u Južnoj Californiji. Djevojke iz škole Arroyo Valley High pobijedile su svoje vršnjakinje iz Bloomington Higha sa 161:2.

Trener pobjedničkog tima Michael Anderson nakon ovog rezultata zaradio je suspenziju zbog nemilosrdnosti prema protivniku, pa će dvije utakmice sjediti na tribinama.

U izjavi medijima poručio je da nije pokušavao napraviti ovoliku razliku pa je cijelu startnu postavu u drugoj polovini meča ostavio na klupi. Dodao je da bi, kad bi se utakmica ponovo igrala, učinio isto.

Anderson je istakao da mu nije bio cilj ponižavanje protivničke ekipe, te da će sljedeći put startere izvesti iz igre već poslije prve četvrtine.

Trener Bloomingtona Dale Chung optužio ih je za presing na cijelom terenu, zahvaljujući kojem su već na poluvremenu vodili sa 104:1.

"Anderson zna da je ono što je uradio pogrešno", kazao je Chung.